Tylko jeden łyczek dziennie, a jaki efekt …

Nie zapominajmy o starych recepturach medycyny naturalnej. Miejmy szacunek dla doświadczeń poprzednich pokoleń, gdyż sprawdziły je na własnej skórze!

 

Jednym z tych prostych sposobów, jest poranna kuracja łyżką oliwy z oliwek z kilkoma kroplami soku z cytryny.

W zamierzchłych czasach, ojciec medycyny  Hipokrates, taką właśnie kuracją leczył zaburzenia trawienia i wątroby… a mądry był!

Mieszkańcy włoskiej Sardynii i greckiej Ikarii, traktują tę kurację jako obowiązkowy początek każdego dnia. Są to jedne z tych społeczności, które żyją w dobrym zdrowiu najdłużej na Ziemi. Coś w tym jest, prawda?

Codziennie rano, na czczoprzez 30 dni, wypijamy łyżkę oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia, nierafinowanej  (extra vergine), dodając trochę świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Sok z cytryny w połączeniu z oliwą, bardzo dobrze działa na nasze „główne laboratorium”, czyli wątrobę – pobudzając ją do oczyszczania ze złogów, wzmacniając i przywracając jej prawidłową pracę.

Przy okazji, jelita i układ trawienny zaczynają lepiej funkcjonować, znikają zaparcia, oczyszcza się krew i inne organy, np. wyraźnie poprawia się stan skóry.

Przez pierwsze trzy dni, wrażenie i smak są szokujące, potem jest coraz lepiej. Biorąc rano łyżkę z miksturą do ust, proponuję pomyśleć o beztroskich wakacjach na plaży w ciepłych krajach i lenistwie na leżaczku pod palmą – sama radość. :) Tak będzie łatwiej! Wszystko zależy od motywacji. :)

W czasach socjalizmu, wykonanie takiej mikstury i stosowanie kuracji, graniczyło z cudem. Nie było w sklepach oliwy,  nie było cytryn. Polak jednak potrafi, co wszyscy wiemy. Chcieć to móc! Dzięki determinacji, nawet wtedymożna było cieszyć się tym „lekarstwem”! :)

Teraz nie mamy takich problemów, jak dostępność produktów, więc tym bardziej korzystajmy z dobrodziejstw natury.

Pamiętajmy – w kuracji odchudzającej grzechem głównym jest cukier, a nie dobry tłuszcz w rozsądnych ilościach! Dlatego nie bójmy się olejów, zwłaszcza jesienią i zimą.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >