Metoda małych kroków

Metoda małych kroków jest naprawdę skuteczna, szczególnie dla osób, które mają trudność z nagłą zmianą trybu życia.

 

Nie każdy jest przecież gotowy od razu do wielkich poświęceń i całkowitego przewartościowania swojego dotychczasowego sposobu na życie. Każda zmiana niesie bowiem za sobą ryzyko niepowodzenia. W metodzie małych kroków to ryzko jest minimalizowane dzięki niezbyt odległym celom, które  dość łatwo osiagnąć.

W kolejnych etapach wykształcamy lepsze nawyki żywienione i zmieniamy styl życia na zdrowy. Każdy wypracowuje swój cel według własnego rytmu. Główną zasadą jest robienie małych kroków służących realizacji większego celu – zmiany siebie i swojego życia.

W metodzie małych kroków zmieniamy jeden nawyk negatywny na pozytywny, np. na jedzenie co trzy godziny albo niezapominanie o śniadaniach, ograniczenie słodyczy też węglowodanów. Do tego dołączamy kolejne kroki – może jakąś aktywność fizyczną. Na początek jedynie co jakiś czas, aby łatwo było nam zrealizować cel. Następnie coraz częściej. Po każdym zrealizowanym etapie powinniśmy nagrodzić się za wytrwałość. To świetnie motywuje do dalszego wysiłku! 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: dieta, nadwaga, nawyk