Zielona herbata pomaga rozwiązywać problemy

Naukowcy przeprowadzili badanie, w którym wykazali, że picie ekstraktu z zielonej herbaty znacznie aktywizuje obszar mózgu odpowiedzialny za pamięć roboczą, której używamy w momencie skupienia uwagi i rozwiązywania problemów.

Zbadano dwie grupy mężczyzn. Jednej z nich podawano ekstrakt z zielonej herbaty, a drugiej – zwykły napój. Badania MRI (magnetyczny rezonans jądrowy) mózgu wykazały zależność między wypitym ekstraktem a lepszą pamięcią roboczą.

To ważna wiadomość, ponieważ – jak wiemy – zielona herbata ma dobroczynny wpływ również na cały nasz organizm. Poprawia trawienie, działa przeciwstarzeniowo i relaksująco.

Może warto więc pomyśleć o wypiciu dziennie filiżanki albo dwóch tego cudownego naparu? A już na pewno należy zastąpić nim niezdrowe słodzone napoje i może tych kilka popołudniowych kaw, skoro również herbata poprawia nam koncentrację i uwagę?

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >