Zmotywuj się - do lata zostało mniej niż 100 dni!

Zima minęła, dzień staje się coraz dłuższy. Wyraźnie zaczynamy to zauważać. Jednocześnie styczeń i postanowienia noworoczne mamy już za sobą. Pamiętajmy, że im dłużej zwlekamy z podjęciem działania, tym jest nam trudniej. Poza tym coraz bliżej do lata i czasu, kiedy będziemy musieli odsłonić ciała.

Co zrobić, aby w tym roku się nie wstydzić i nie mieć wyrzutów sumienia, że znów się nie udało?

Przyjrzyjmy się kilku zasadom, które pomogą nam wytrwać w naszych postanowieniach:

  • Przede wszystkim wyznacz sobie realny cel. Pamiętaj, że zmiana będzie przebiegała stopniowo. Jeśli do tej pory w ogóle się nie ruszałaś, nie planuj od razu codziennych treningów, bo zapewne nie podołasz. Cel musi być dostosowany do twoich potrzeb, konkretny i oczywiście dający się zmierzyć.
  • Spisz plan. To pozwoli na weryfikację, co udało ci się zrealizować. Dzięki zapisanemu planowi będziesz mógł zmierzyć swoje działania.
  • Zapisz sobie w kalendarzu bądź w telefonie przypomnienie o treningu. Dzięki temu nigdy o nim nie zapomnisz i nawet wieczorem przed telewizorem będziesz mógł dokonać świadomego wyboru: czy zostaję na kanapie, czy realizuję zaplanowaną aktywność.
  • Nagradzaj się po osiągnięciu każdego sukcesu. Tutaj będzie to każdy mały krok, który zrobisz, chociażby utrzymanie planu przez miesiąc, utrata kolejnego kilograma czy też pójście na siłownię mimo ogromnej niechęci. Pamiętaj jednak, aby nie nagradzać się słodyczami czy niezdrowym jedzeniem.
  • Znajdź aktywność dobrą dla siebie. Zastanów się, co lubisz, co sprawia ci przyjemność, i po prostu wybierz coś w zgodzie ze sobą. Wówczas łatwiej będzie ci wytrwać podczas takiego wysiłku.
  • Poinformuj znajomych, że zmieniasz tryb życia. Im więcej ludzi będzie o tym wiedziało, tym trudniej będzie ci się wycofać.
  • Jeśli lubisz towarzystwo, pamiętaj, żeby je sobie zapewnić podczas ćwiczeń. W grupie łatwiej się zmotywować. Poza tym wyjścia na treningi w miłym towarzystwie są prawdziwą przyjemnością, co wpłynie na wykształcanie pozytywnych nawyków.
  • Pamiętaj, że na efekty trzeba będzie zaczekać, ale warto, bo jeśli wytrwasz, nowy styl życia stanie się dla ciebie przyjemnym nawykiem, a w wakacje będziesz cieszyć się piękną sylwetką i lepszym samopoczuciem. Nie oczekuj magicznych efektów od razu. Wszystko planuj małymi krokami.

Przeczytaj te zasady raz jeszcze i postaraj się wypróbować je przez miesiąc. Jeśli w nie uwierzysz, na pewno odniesiesz sukces. Chyba nie zaszkodzi spróbować, prawda?

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >