6 rzeczy, o których warto pamiętać idąc na trening

Wybierasz się na trening? Super! Lecz zanim wyjdziesz z domu, sprawdź, czy masz ze sobą wszystko, co będzie ci potrzebne, aby na treningu czuć się komfortowo.

1. Buty sportowe - nigdy nie zapominaj wziąć ze sobą butów na zmianę. Prawdziwym nietaktem jest ćwiczyć w obuwiu, w którym chodzisz na co dzień. Buty do ćwiczeń poza tym, że powinny być czyste (podeszwa), muszą być też wygodne i przewiewne. Pamiętaj, aby zawsze do treningu zakładać skarpetki - niestety nie jest to oczywiste i nie raz można zobaczyć osoby ćwiczące bez nich lub np. w cienkich, poliestrowych skarpetkach, które zazwyczaj nosi się do pantofli... Chodzi tu nie tylko o twoją wygodę, lecz również zdrowie. Bakterie lubią przepocone stopy i możesz nabawić się np. grzybicy.

2. Koszulka i legginsy - wygodny i przewiewny strój do ćwiczeń, to podstawa. Jeżeli chodzisz na lżejsze treningi, wystarczy ci zwykły bawełniany top i spodnie. Natomiast do intensywnych ćwiczeń, lepiej wybrać materiały dobrze oddychające i wchłaniające pot.

3. Stanik sportowy - dobrze dobrany biustonosz sportowy, powinien trzymać biust na swoim miejscu. Nie może on spłaszczać piersi i nie powinien mieć wielu szwów, które mogą obcierać i powodować dyskomfort.

4. Ręcznik - jeżeli planujesz po ćwiczeniach wziąć prysznic w swoim klubie, to przydadzą ci się nawet dwa. Jeden duży - pod prysznic, drugi mały - na salę ćwiczeń. Biegając na bieżni, ćwicząc na maszynach czy np. na macie podczas aerobiku, watro mieć ze sobą ręcznik, aby wytrzeć pot, którym możesz pobrudzić sprzęt. Często w salach znajdują się spreje z płynem dezynfekującym, lecz nie wszyscy z nich korzystają ...a powinni.

5. Woda - podczas treningu bardzo ważne jest ciągłe nawadnianie organizmu, dlatego bez wody nie zaczynaj ćwiczyć!

6. Klapki - kolejny niezbędnik. Idąc pod prysznic, wiele osób o nich zapomina, przez co mimo, iż szatnie są sprzątane, na podłodze roi się od bakterii. Jeśli nie zabierasz ze sobą klapek, ryzykujesz zarażeniem się grzybicą lub wirusem brodawczaka.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: sport, trening