Bieżnia czy orbitrek?

Zmobilizowałaś się, idziesz na trening, wchodzisz do siłowni, jesteś gotowa na 30 minutowe kardio i… masz problem. Nie wiesz, którą maszynę wybrać. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningiem na maszynach stacjonarnych, proponuję bieżnię lub orbitrek. Sama zdecyduj, co będzie dla ciebie lepsze i sprawi ci więcej radości. Przecież trening musi być świetną zabawą, jeśli masz do niego wrócić.

BIEŻNIA

Biegać każdy umie, więc wydaje się to łatwe. No właśnie – wydaje. W praktyce można zauważyć, że wiele osób nie potrafi poprawnie biegać. Przygarbiona sylwetka, drobniutkie kroki, spuszczona głowa i machanie rękami na boki, to najczęstsze błędy. Chcąc wykonać trening na bieżni, zacznij od marszu, z czasem przyspieszaj, aż dojdziesz do biegu. Tak samo kończ swój trening – stopniowo zmniejszaj tempo biegu. Pamiętaj, aby trzymać głowę prosto, gdy ją opuszczasz, utrudniasz sobie oddychanie, przez co trening wyda ci się bardziej męczący. Rękami pracuj w przód i w tył – wszelkie ruchy na boki mogą tylko uszkodzić przechodzące obok ciebie osoby:)

ZALETY

  • Biegając na mechanicznej bieżni, możesz nie tylko regulować tempo biegu, lecz także kąt nachylenia, przez co trening może być efektywniejszy. Bieganie „pod górkę” świetnie rzeźbi nogi i pośladki.
  • Gładka, równa oraz amortyzująca nawierzchnia chroniąca stawy to dodatkowy bonus. Ćwicząc w takich warunkach, nie ryzykujesz upadku, potknięcia o wystający korzeń czy wpadnięcia w jakiś dołek.

ORBITREK

Wydaje się być kosmiczną maszyną, ale tak naprawdę to świetna alternatywa dla bieżni. Obsługa może być bardziej skomplikowana, ale wystarczy, że staniesz na orbitreku, a on sam podpowie ci, co robić dalej. Trzymając ręce na ruchomych uchwytach, dodatkowo wzmacniasz mięśnie obręczy barkowej i odciążasz nogi, dzięki czemu możesz ćwiczyć dłużej.

ZALETY

  • Jeśli zamierzasz oprócz kardio wykonać ćwiczenia wzmacniające, wystarczy, że ugniesz kolana i obniżysz pozycję, tak by przypominała tę podczas jazdy na rowerze. Taka pozycja da prawdziwy wycisk twoim udom i pośladkom!
  • Płynne, harmonijne ruchy oraz brak wstrząsów (nieodrywanie stóp od platform) sprawiają, że bardziej niż na bieżni dbasz o stan swoich stawów. Orbitrek świetnie nadaje się do ćwiczeń podczas powrotów do formy po kontuzjach lub przy sporej nadwadze.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >