Ćwiczenia w ciąży - nie musisz z nich rezygnować

Kobiety w ciąży zastanawiają się często nad tym, co mogą dla siebie zrobić. Nasze życie zaczyna koncentrować się wokół przyszłego potomka. Zapominamy dbać o siebie.

Jednocześnie obserwujemy zmiany w naszym ciele. Może rodzić to niepokój i znaczny spadek nastroju. Nie pozwólmy na to. Dbajmy o siebie, utrzymujmy dobrą kondycję i starajmy się jeść zdrowo. Zdrowie i siły bowiem bardzo nam się przydadzą w najbliższym czasie.

Bardzo dobrym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży jest joga. Badania pokazują, że wpływa ona pozytywnie i na mamę, i na dziecko. Ćwiczenia te bowiem wpływają na redukcję stresu poprzez kontrolę oddechu oraz poprawę snu. Podczas ćwiczeń obniża się ciśnienie krwi, mięśnie się relaksują, a nastrój poprawia. Jednocześnie dbamy o swoją kondycję. Nie ma nic lepszego. Dla przyszłych mam jest to bardzo ważne. Ćwiczenia dedykowane specjalnie dla nich redukują ból, uelastyczniają ciało i przygotowują lepiej do porodu. Joga ma zbawienny wpływ na organizm, jednocześnie nie obciążając go zbytnio, co podczas ciąży nie byłoby korzystne.

Oczywiście, nie tylko joga jest dobra dla kobiet w ciąży. Możemy dobrać sobie indywidualnie ćwiczenia do naszego zapotrzebowania energetycznego, do trybu życia czy też osobowości. Zawsze warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w doborze zestawu ćwiczeń dedykowanych specjalnie dla nas. Pamiętajmy, że ciąża, jeśli nie ma przeciwwskazań, nie jest powodem do rezygnacji ze swojej kondycji. Poprawi to nam samopoczucie, zrelaksuje, ale i też przyniesie długotrwałe efekty również po porodzie.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: fitness, joga, sport