Gymstick

Ćwiczenia wzmacniające z gumą, tak samo jak ćwiczenia z laską, znane są już od dawna. W takim razie dlaczego by nie połączyć tych dwóch prostych, a zarazem bardzo funkcjonalnych przyborów w jedną całość i ćwiczyć jednocześnie z jednym i z drugim? Taką możliwość daje nam Gymstick.

Gymstick stworzony został kilka lat temu przez dwóch fińskich sportowców pracujących w Fińskim Instytucie Sportu w Lahti. Tworząc go, mieli na uwadze dwie dobrze znane koncepcje ćwiczeń z przyborami – laskę gimnastyczną (która pomaga w utrzymaniu prawidłowej sylwetki) oraz gumowy pas (stawiający niezbędny opór podczas ćwiczeń wzmacniających). Połączenie to okazało się strzałem w dziesiątkę. Uzyskali dzięki temu wszechstronny przybór, który chętnie wykorzystywany jest w treningach grupowych, indywidualnych, a także w rehabilitacji.

Gymstick powstał głównie z myślą o treningach wzmacniających, jednakże może być stosowany do ćwiczeń poprawiających koordynację, ruchomość w stawach, równowagę oraz do ćwiczeń aerobowych – i to wszystko jednocześnie!

Gymstick – czyli co?

Jest to drążek z włókna szklanego, którego długość wynosi 130 cm. Na obu końcach drążka przymocowane są dwie gumy, zakończone pętlami (uchwytami). Na drążku znajdują się dwa piankowe uchwyty, które poprawiają komfort ćwiczeń, dzięki czemu kij się nie ślizga oraz nie powoduje odcisków na dłoniach.

Istnieje pięć kolorów drążka Gymstick. Różnią się one oporem gum. Należy pamiętać, aby kije dobierać zgodnie z możliwościami ćwiczących.

  • Zielony – lekki, dla osób w podeszłym wielu oraz w okresie rehabilitacji 
  • Niebieski – średni, dla kobiet i juniorów
  • Czarny – mocny, dla silnych kobiet oraz mężczyzn
  • Srebrny – ekstra mocny – dla mężczyzn oraz sportowców do ćwiczeń siłowych
  • Złoty – ekstra super mocny, dla wyczynowych sportowców, do treningu siłowego

Zalety ćwiczeń z Gymstick

- zwiększenie siły mięśniowej - poprawa koordynacji oraz gibkości - polepszenie ruchomości w stawach - zapobieganie powstawaniu zwiększonego napięcia mięśniowego - poprawa wydolności

Trening z Gymstick sprawi, ze poczujesz mięśnie, o których istnieniu nie miałeś pojęcia! Ćwiczenia docierają do wszystkich grup mięśniowych, więc „zakwasy” na drugi dzień masz jak w banku!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: fitness, sport