IBUR - biegowe interwały pomagające w redukcji tkanki tłuszczowej

IBUR czyli Interval Bulid - Up Running, to w wolnym tłumaczeniu "narastający bieg interwałowy". Jak wiadomo nie od dziś, treningi typu HIIT czy Tabata, gdzie podstawą są interwały, dają najszybsze efekty, jeśli chodzi o proces spalania tkanki tłuszczowej. Jeżeli szukasz czegoś nowego i lubisz biegać, spróbuj wykonać ten trening - satysfakcja gwarantowana.

Część główna treningu, czyli docelowe interwały zajmą ci jedynie 15 minut. Pamiętaj, że wcześniej jak zawsze należy się dobrze rozgrzać, a na koniec porozciągać. Mimo to jest, to bardzo krótki trening więc wymówka "nie mam czasu", tutaj się raczej nie sprawdzi :)

Jak ćwiczyć?

Trening IBUR polega na biegu o zmiennej intensywności. Oczywiście całe tempo dostosowujesz do własnych możliwości. Podczas treningu należy przeplatać ze sobą trucht z szybkim biegiem (około 80% możliwości). Z każdą serią ilość czasu będzie wzrastać. Dane możesz zmieniać według własnych potrzeb ale przykładowy model wygląda następująco:

 

Ruch

Czas

1

Trucht

30 sek.

Sprint

20 sek.

2

Trucht

60 sek.

Sprint

30 sek.

3

Trucht

90 sek.

Sprint

40 sek.

4

Trucht

120 sek.

Sprint

50 sek.

5

Trucht

150 sek.

Sprint

60 sek.

6

Trucht

180 sek.

Sprint

70 sek.

 

Taki, intensywny i systematyczny trening, naprawdę da świetne efekty. Możesz go również wykonać na orbitreku lub rowerze stacjonarnym/normalnym.
 Z czasem intensywność będzie rosła bowiem i twoje możliwości będą większe. Jeśli dasz radę, możesz dołączyć koleją serię, kierując się zasadą + 30 sek. przy truchcie i + 10 sek. podczas sprintu.

Jeżeli nie masz jak liczyć czasu. skorzystaj ze stopera lub aplikacji na telefon Interval Timer.

Źródło: http://wirtualnecentrumtreningowe.pl/trening/ibur-bieganie-inne-niz-zwykle-by-zrzucic-tkanke-tluszczowa/

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >