Lina treningowa

Coraz większą popularnością cieszą się treningi z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu. W salach treningowych nie widać już tylko atlasów do ćwiczeń siłowych i maszyn do kardio. Obok nich pojawiają się nowe przybory, dzięki którym trening staje się atrakcyjniejszyy dla ćwiczących.

Ostatnimi czasy oprócz popularnych już pasów TRX, worków bułgarskich, stepów czy piłek gimnastycznych, na salach treningowych zagościła długa i ciężka lina do ćwiczeń, która może posłużyć do wykonania ćwiczeń siłowych oraz wytrzymałościowych.

Rope czy też battle rope, czyli po polsku lina treningowa, zaistniała na salach treningowych dzięki popularnemu już treningowi typu CrossFit, łączącemu ćwiczenia na wolnych ciężarach z ćwiczeniami stabilizacyjnymi i równoważnymi. Wspinaczka, przeciąganie liny czy fala, to tylko kilka propozycji ćwiczeń, które można wykonać z tym prostym sprzętem.

Jest to narzędzie, którego można używać wszędzie i w każdych warunkach, czy to na sali, czy na treningu w terenie. Jest ona wodoodporna, więc niegroźne jej treningi w ciężkich warunkach pogodowych. Wystarczy słupek, drzewo, drabinki czy hak, do którego należy ją przyczepić, i można działać!

Lina to świetny sposób na trening mięśni pleców, naramiennych i ramion. Jeśli mamy dużą świadomość mięśniową, bez problemu wykorzystamy ją również do treningu całego przekroju mięśni brzucha, klatki piersiowej oraz nóg.

Jak dobrać odpowiednie ćwiczenia?

Poniżej zamieszczamy filmik z 20 propozycjami ćwiczeń z użyciem liny, które być może zainspirują was do dzisiejszego treningu.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=18YTU-2Oz50

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >