Paleo fitness

Jest treningiem wykorzystującym masy własnego ciała, którego poszczególne ćwiczenia imitują ruchy dzieci lub zwierząt. Efektami paleo fitnessu są smukła sylwetka, wzmocnienie mięśni i zredukowanie tkanki tłuszczowej.

Zasady treningu

Osoby, które poszukują skutecznego sposobu na odchudzanie z pewnością spotkały się z dietą paleo, której istotą jest spożywanie produktów typowych dla jadłospisu naszych przodków.

Paleo fitness z kolei to nowy trend w świecie ćwiczeń. Nawiązuję również do przeszłości i natury, a dokładniej do sposobu poruszania się dzikich zwierząt, jaskiniowców i małych dzieci.

 ĆWICZENIA

Paleo fitness to tzw. dzikie ćwiczenia: poruszanie się jak zwierzęta, np. kot lub krab, skakanie niczym kangur i naśladowanie naturalnych ruchów małych dzieci. Trening ten możemy przeprowadzić na świeżym powietrzu albo w domu. Niewiele do niego potrzeba, a mianowicie zaledwie kilku metrów powierzchni w linii prostej. Oprócz ruchów, nawiązujących do poruszania się dzieci i zwierząt, wykonuje się również przysiady.

Najważniejszą zasadą treningu jest zachowanie płynności pomiędzy wykonywaniem poszczególnych ruchów. Choć wydaje się on prosty, w rzeczywistości wymaga niemałych pokładów sił i kondycji fizycznej. Na początku wykonujemy zestaw ćwiczeń na dystansie 3 metrów i stopniowo go zwiększamy wraz ze wzrostem poziomu zaawansowania.

EFEKTY

Efektem paleo fitnessu (treningu z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała) jest zredukowanie tkanki tłuszczowej, wzmocnienie mięśni całego ciała (angażuje on wszystkie partie mięśniowe) i wysmuklenie sylwetkiPonadto poprawie ulega siła, wytrzymałość i wydolność organizmu.

 

Źródło:fitness.wp.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >