Rower czy ergometr wioślarski?

Wchodzisz do siłowni. Trener wskazuje strefę cardio i zachęca do wykonania rozgrzewki na którejś z maszyn. Sprzęt wygląda groźnie i skomplikowanie. Duże maszyny z mnóstwem przycisków i parametrów. Twój wzrok najbardziej przyciągają dwie z nich – rowerek i ergometr wioślarski, bo tu i tu można posiedzieć ;) Co więc wybrać?

Parę słów o każdej z maszyn.

ROWER

Nie trzeba go przedstawiać. Większość z nas nauczyła się na nim jeździć już w dzieciństwie. Przypomnijcie sobie, ile wtedy dawał wam radości! Pora do tego wrócić. Jazda na rowerze – zarówno tym stacjonarnym, jak i normalnym – to prawdziwa frajda. Nawet jeśli nie nauczyłaś się jeździć na zwykłym rowerze, trening na stacjonarnym nie będzie dla ciebie problemem. Możesz ćwiczyć bez obaw, że zaliczysz wywrotkę.

ZALETY

  • Wiatr, śnieg, burza, upał czy grad nie jest w stanie pokrzyżować twoich planów treningowych. Na rowerku stacjonarnym możesz jeździć zawsze!
  • W wielu klubach do maszyn są podłączone telewizory. Podczas jazdy na rowerze spokojnie możesz obejrzeć swój ulubiony serial lub posłuchać muzyki.
  • Dynamiczna jazda w równym tempie podniesie tętno, dzięki czemu spalisz sporo zbędnego balastu.

ERGOMETR WIOŚLARSKI

Jeśli nie mieszkasz w pobliżu większych zbiorników wodnych, nie możesz pozwolić sobie na przyjemność wiosłowania. Właśnie naprzeciw twoim potrzebom wychodzi ergometr. Jeśli planujesz latem wypad na spływ, ćwicząc na ergometrze zaskoczysz wszystkich świetną formą. Wiosłowanie to fantastyczny trening całego ciała.

ZALETY

  • Podczas każdego pociągnięcia wiosłem do pracy angażowanych jest ponad 80% mięśni całego ciała. Co to oznacza? Dużo więcej spalonych kalorii niż podczas pedałowania na rowerze.
  • Podczas wiosłowania pracujesz zarówno nad wytrzymałością, jak i nad siłą. Jest to idealny trening kondycyjny.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >