Sezon na łyżwy rozpoczęty!

Wraz z pierwszymi mrozami i pierwszym śniegiem rozpoczęło się zimowe szaleństwo na lodzie.

W parkach i na skwerach większych miast powstają lodowiska, które przyciągają wszystkich entuzjastów łyżew. Jest to świetna okazja, by trochę poćwiczyć i zgubić parę kilo, przed lub po świętach.

Jazda na łyżwach może spokojnie zastąpić dzienną dawkę ćwiczeń aerobowych. Jeśli tylko skupiasz się na prawidłowej technice oraz jeździsz długo i bez przerwy, aktywność ta może kosztować Cię utratę od 300. do 600. kcal w ciągu godziny. Warto zatem dla urozmaicenia wybrać się na łyżwy i wykorzystać je do poprawy zarówno kondycji, jak i samopoczucia.

Jeśli nigdy nie jeździłaś na łyżwach, zacznij od przygotowania się „na sucho”, czyli przede wszystkim poćwicz upadanie! Niestety, tak to już jest, że pierwszy kontakt z łyżwami zazwyczaj kończy się drobnymi stłuczeniami. Dlatego warto wiedzieć, jak upadać. Żeby nie zrobić sobie krzywdy, pamiętaj, by przed upadkiem ugiąć kolana, pochylić się lekko do przodu i na bok. Amortyzując upadek rękoma, staraj się złożyć dłonie w pięści (wtedy osoba przejeżdżająca obok, która może na Ciebie wpaść – nie przejedzie ci po palcach). Przy podnoszeniu ustaw dłonie między stopami i ostrożnie wstań. Pamiętaj, że upadki czasem się zdarzają i najważniejsze jest to, by się nie zniechęcać.

Stawiając pierwsze kroki na lodzie, watro trzymać się bandy. Można też jeździć z kimś za rękę lub trzymać za plecy. Ogranicza to jednak ruchy rąk, które są niezbędne do zachowania balansu.

Odważ się i rusz na podbój lodowisk, a przekonasz się, jaka to świetna zabawa i ile radości ze sobą niesie… :-)

Zalety jazdy na łyżwach:

- poprawa koordynacji i równowagi - wzmocnienie mięśni dolnych partii ciała - utrata zbędnych kilogramów - poprawa samopoczucia

Ważne! Korzystaj tylko ze sztucznych lodowisk! Nie wchodź na lód powstały na stawach, jeziorach czy rzeczkach!!! Ryzyko załamania się lodu jest tam zbyt duże, a przecież BEZPIECZEŃSTWO to podstawa każdego sportu!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >