Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ponad 40 tysięcy biegaczy w 160 miejscowościach Polski, a także Wilnie i Grodnie, weźmie udział w IV edycji "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, organizowanym przez Fundację Wolność i Demokracja. Impreza odbędzie się 28 lutego 2016 r.

„Tropem Wilczym” jest największym biegiem pamięci w Polsce. Jest też największą imprezą masową towarzyszącą obchodom "Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych".  Najwięcej biegaczy wystartuje w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Lublinie. Symboliczny dystans biegu we wszystkich miastach wynosi 1963 metry. Liczba ta jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. W niektórych miastach odbędą się także biegi na 5 i 10 km. Każdy z uczestników biegu otrzyma koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych: Danuty Siedzikówny „Inki”, Antoniego Radziwonika „Olecha”, Władysława Łukasiuka „Młota”, Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” i Józefa Franczaka „Lalka” oraz medal pamiątkowy. W każdym mieście organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje, takie jak gry miejskie i rekonstrukcje historyczne.  Organizatorem biegu jest Fundacja Wolność i Demokracja.

Żródło: www.facebook.com/TropemWilczym/info/?tab=page_info

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >