Cechy bezpiecznej diety

Decydując się na dietę, najpierw musisz sprawdzić, czy w pełni będzie odpowiadać Twoim potrzebom i czy będzie ona dla Ciebie bezpieczna. Pewnie zdążyłeś zauważyć, że zdobyć dietę to nie jest problem. Ale zdobyć bezpieczną i skuteczną dietę wcale nie jest łatwo. Dlatego, aby ustrzec Cię przed niekorzystnymi skutkami niefrasobliwego doboru planu żywieniowego, zdecydowałam się na przyjrzenie się pod lupą najczęstszym błędom popełnianym w jadłospisach. Na tej podstawie stworzyłam listę cech diety, która nie tylko Ci pomoże, ale i zapewni zdrowie.

Najważniejszą cechą zdrowej diety jest jej maksymalne zbliżenie do prawidłowego stylu żywienia. Dieta musi uczyć Cię prawidłowych nawyków żywieniowych. Dlatego nie może zabraniać jedzenia jakiejkolwiek grupy produktów spożywczych. Oczywiście, mam tutaj na myśli grupy produktów z wyłączeniem fast foodów, słodyczy i innych potraw, które w szerokim pojęciu raczej nie sprzyjają zachowaniu zdrowia i szczupłej sylwetki. Widząc więc, że dieta nie uwzględnia np. węglowodanów, czyli pieczywa, ziemniaków, kaszy czy ryżu, od razu możesz ją odrzucić.

 Wybierz najlepszy pakiet dla siebie

Bezpieczna dieta będzie stawiała tez nacisk na regularność. Możesz odłożyć na bok diety, która bazuje na dwóch posiłkach. To, co zapewni Ci sukces, to 4 lub 5 posiłków, w regularnych odstępach czasu. Dzięki temu nie będziesz czuć głodu, zabezpieczysz się też przed spowolnieniem metabolizmu przez zbyt rzadkie posiłki.

Jeżeli dieta zakłada, że zrzucisz więcej niż 2 kg w ciągu tygodnia, możesz mieć podejrzenie, że Twoje samopoczucie może być znacznie obniżone. Na takiej diecie zapewne będziesz czuć się osłabiony, zmęczony, rozdrażniony. Poza tym w długofalowej perspektywie dieta może spowodować niedobory składników odżywczych, a co za tym idzie, zwiększyć ryzyko infekcji, skurczy mięśni, osłabi też Twoje włosy, paznokcie i cerę. Powinieneś być też przygotowany na to, że Twój metabolizm znacznie się spowolni, co zmniejszy tempo spadku masy ciała i może spowodować uczucie frustracji.

Dobrze dobrana dieta będzie uwzględniać Twoje preferencje żywieniowe. Będziesz jadł produkty, które Ci służą i zapewniają zdrowie. Dzięki odpowiednio skomponowanej diecie poczujesz przypływ energii, chęci do życia i poczucie lekkości. Dieta, która zakłada przede wszystkim abyś mógł bezpiecznie schudnąć, będzie skonstruowana tak, abyś mógł na spokojnie wprowadzić zmiany. Taka dieta może nie obieca Ci wielkiego efektu w krótkim czasie, ale zdecydowanie będziesz mógł liczyć na dłuższe zachowanie nowej sylwetki.

To, do czego chciałabym Cię zachęcić, to stawianie pytań. Mając dietę przed sobą, zadaj pytanie: Czy dzięki niej nauczę się jeść? Czy ta dieta nie zrujnuje mojego zdrowia? Czy ta dieta jest dobrana do moich potrzeb? Czy dobrze będę się na niej czuć. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, zadaj pytanie naszym ekspertom. Uzyskując pełną odpowiedź, możesz podjąć odpowiednią decyzję, by móc bezpiecznie cieszyć się swoją nową figurą. Czego Ci serdecznie życzę. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >