Jak dostać się do wnętrza kokosa?

Kokosy są ostatnio hitem żywieniowym. Jak się okazuje, palma kokosowa to drzewo, które może zaspokoić wiele naszych potrzeb. Kokosy zawierają bardzo dużo witamin z grupy B, potas, fosfor, żelazo, magnez, cynk.

Dzięki tłuszczom nasyconym mogą stanowić uzupełnienie diety wegetarian. Orzech kokosowy wspomaga naszą odporność, kondycję i wytrzymałość.

Jeśli właśnie myślisz o tym, by pobiec do sklepu i kupić kokosa, najpierw dowiedz się, jak dostać się do jego smakowitego wnętrza.

Na kokosie znajdź 3 wgłębienia. W jednym z nich zrób dziurkę ostrym nożem tak, aby dostać się do wnętrza. Wylej stamtąd wodę kokosową. Nadaje się ona do bezpośredniego spożycia. Następnie uderzaj tępą końcówką noża po obwodzie kokosa. Po chwili orzech powinien pęknąć. Kiedy to się stanie, przepołów owoc. Staraj się oddzielić nożem miąższ od skorupy. Jeśli podwyższysz miąższ nożem, powinien bez problemu odskoczyć od skorupy. Jeśli obierzesz orzech, możesz dowolnie kroić jego miąższ.

Tak przygotowanego kokosa możesz użyć w następujący sposób:

– możesz przygotować mleko kokosowe,

– wylaną wodę kokosową możesz wykorzystać jako naturalny izotonik,

– możesz pokroić miąższ na mniejsze części i stosować jako dodatek do płatków na śniadanie lub koktajli,

– świeży kokos jest zdrową i sycącą przekąską jako samodzielny produkt.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >