Mleczko kokosowe

Kiedy pytam o mleczko kokosowe, zazwyczaj spotykam się z pozytywnymi opiniami, ale zawsze z zastrzeżeniem, że „przecież jest takie tłuste” i „takie kaloryczne”…

Czy naprawdę powinniśmy z niego zrezygnować? A może wręcz przeciwnie, dobrze byłoby je włączyć do naszej diety?

Kokos to według niektórych źródło najcenniejszych składników pokarmowych. W jego mleczku znajdziemy ważne dla zdrowia elektrolity: potas, wapń i chlorek. Oczywiście, mleczko kokosowe jest tłuste, ale nie wszystkie tłuszcze są takie same. W kokosie najwięcej jest tłuszczów nasyconych i średniołańcuchowych, które są wykorzystywane do pozyskiwania natychmiastowej energii i raczej nie odkładają się w postaci dodatkowych kilogramów. Mleczko kokosowe jest też dobrym źródłem kwasu laurowego, który działa antynowotworowo, antybakteryjnie i antygrzybicznie. Według najnowszych doniesień może również ograniczać występowanie trądziku młodzieńczego.Mleczko kokosowe mogą pić alergicy, weganie i wszyscy ci, którzy szukają odmiany dla tradycyjnego mleka krowiego.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: mleko, tłuszcz