Otyłość a migrena

Od dawna wiadomo, że otyłość zagraża zdrowiu. Wiadomo również, jak niebezpieczną jej formą jest otyłość brzuszna.

Otyłość brzuszna – a więc oponka lub opona albo wręcz piłka w talii – jest przyczynkiem do rozwoju wielu bardzo poważnych schorzeń: chorób serca, nadciśnienia tętniczego i zaburzeń metabolicznych, np. cukrzycy typu II. Naukowcy z Drexel University College of Medicine w Filadelfii wiążą tę postać otyłości z migrenami i ciężkimi bólami głowy. Dowiedziono, że pojawienie się migreny jest związane z wiekiem, płcią oraz ilością i rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej w organizmie. Osoby z otyłością brzuszną są bardziej zagrożone uporczywymi bólami głowy – problem dotyczy przede wszystkim pań.

Według Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej o otyłości brzusznej u pań należy mówić, gdy mają powyżej 80 cm w pasie, natomiast u panów, gdy ich obwód w pasie przekracza 94 cm. Amerykanie stosują nieco łagodniejsze kryteria – ale chyba każdy z nas słyszał o ogromnej liczbie osób otyłych w Stanach…

A teraz weź miarkę krawiecką i w zacisznym kąciku zmierz swój obwód w talii. Nie musisz nikomu zdradzać wyniku. Jesteś zadowolona/-ny? Jeśli nie, wyciągnij wnioski i obiecaj sobie poprawę.

Mało kto nie ma nic to roboty w tej kwestii! :-)

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: otyłość