Wapń niezbędny dla zdrowego rozwoju

Wapń to bardzo ważny składnik Twojej diety. Oczywiście, są dostępne na rynku suplementy wapnia. Można je kupić w różnej postaci: razem z magnezem i cynkiem, w różnych formach chemicznych, samodzielnie oraz w kompleksach wielowitaminowych.

 

Co do najlepiej przyswajalnej formy zdania są podzielone, jeden wniosek jednak łączy wszystkich najbardziej: najlepiej przyswajalny wapń pochodzi z Twojej diety. I wydawać by się mogło, że to koniec kontrowersji. Ale nie! :-)

Spotykamy się z dwiema opiniami przeciwników nabiału i jego zwolenników. Dlatego my podamy Ci źródła zarówno te mleczne, jak i roślinne. W swojej diecie postaw na: sery twarogowe półtłuste, serki wiejskie, mleko półtłuste, jogurty i maślanki naturalne. Dobry będzie również kefir.

Z roślinnych źródeł pamiętaj o: migdałach, soi, tofu, mleku sojowym, pomarańczach, zielonych warzywach liściastych (brokuły, brukselka, szparagi, fasolka szparagowa) oraz pełnoziarnistych produktach: ciemnym pieczywie, makaronie brązowym, ryżu pełnoziarnistym i kaszach. Dobre będą również pestki. W swoim żywieniu nie zapominaj o wodzie wysokomineralnej z wapniem.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: wapń, żywienie