Imbir na mdłości

Wielu kobietom w ciąży dolegają poranne mdłości i wymioty, z rzadka zdarzają się w innych porach dnia, najrzadziej, ale jednak bywają również w nocy.

Spora grupa kobiet naprawdę bardzo silnie odczuwa te negatywne strony bycia w ciąży. Objawy te są najczęściej pierwszym wyraźnym sygnałem ciąży. Stany takie ustępują w około 12. tygodniu ciąży, potrafią jednak mocno dać się we znaki.

Pierwsza najważniejsza sprawa przy eliminowaniu mdłości to zachowanie spokoju i odpowiednie nastawienie psychiczne. Nie należy się denerwować, nie wstawać od razu po przebudzeniu i nie chodzić głodnej spać. Spróbuj sama nie gotować i nie zmuszać się do jedzenia. Ochota na coś do zjedzenia wróci. Staraj się jeść mało, a często i nie przejadać się jednorazowo. Jedz witaminę B6, relaksuj się, również w ciągu dnia. A także wypróbuj… imbir. Jest świetnym sposobem na mdłości. Możesz spożywać go na różne sposoby: przegryzaj kandyzowany lub marynowany imbir. Pij wodę z cytryną i świeżym imbirem. Pij również herbatki imbirowe. Możesz też trzeć świeży imbir do sałatek, zup i wszelkich potraw, z jakimi będzie się komponował. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: kobieta