W wielu dietach, nie wiadomo dlaczego, jest wyraźny nakaz: „Koniecznie odstaw orzechy!"

Są kaloryczne, lubimy je tak, że moglibyśmy jeść je garściami. Jak mamy całą paczkę, to zjemy ją całą. To pewnie stąd takie zalecenia. A tymczasem… Orzech, choć istotnie ma sporo kalorii, to jednak może zostać Twoim absolutnym sprzymierzeńcem.

Dlaczego? – Jest łatwą do zjedzenia przekąską, może być wspaniałym dodatkiem do owoców, płatków owsianych, jogurtu czy nawet koktajlu.

Wybierz najlepszy pakiet dla siebie

Co takiego mają w sobie orzechy, że należy je jeść? Całe mnóstwo dobrych właściwości orzechów kryje się po dwoma kluczami: wysoka ilość białka i dobre tłuszcze! Białko w orzechach sprawi, że będziesz dłużej czuć sytość i zdecydowanie wzbogaci ono Twoje menu w różnorodne aminokwasy.

Koniecznie odstaw orzechy?

Zdrowe tłuszcze w orzechach będą wspomagać wiele funkcji w Twoim organizmie, m.in.: orzechy pecan – obniżają cholesterol, orzeszki pinii – są bogate w żelazo, orzech włoski – zapobiega depresji i chorobie Alzcheimera, migdały – lekarstwo na ból głowy, orzechy makadamia – są bardzo dobre dla Twojego serca, kasztany – będą pomocne w stanach podwyższonego stresu, orzechy brazylijskie – bogate źródło minerałów, zwłaszcza selen wspomoże regulację nastroju.

Ostatnie Twoje pytanie może brzmieć: „Jak? Jak jeść orzechy, w jakiej ilości?” – Na porcję wystarczy 30 g lub niewielka garstka. Smacznego!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >
Tagi: żywienie