Czym jest baby blues?

W ostatnim czasie jest często używanym terminem. Statystyki podają, że dotyka od 50. do 80% kobiet. Jego bezpośrednią przyczyną jest stres, zmęczenie i adrenalina związana z porodem. Kobieta się zmienia, zmienia się jej ciało, rola.

 

 

Dodatkowo pełna jest różnych emocji, spowodowanych hormonami oraz zmęczeniem. Po porodzie jest wykończona samym wydarzeniem, ciągłą opieką nad dzieckiem oraz zestresowana, czy da sobie radę. Niestety, nie ma możliwości odpocząć. Wówczas może pojawić się huśtawka emocjonalna, płaczliwość, niepewność, czy dam sobie radę jako matka.

 

Wybierz najlepszy pakiet dietetyczny

 

 

Nie wiem, jak poradzić sobie ze swoimi emocjami, boję się, czy moje dziecko będzie dobrze wychowywane. To zdecydowanie obniża komfort życia. Bardzo ważne jest tutaj wsparcie i zrozumienie. W naszym społeczeństwie, niestety, jest to jeszcze temat unikany. Od kobiet oczekuje się, że będą zawsze szczęśliwe i zadowolone jako młode mamy.

 

 

Dlatego, jeśli nie uzyskujemy wsparcia w domu, warto prosić o pomoc specjalistów, ponieważ syndrom baby blues może przebiegać z różnym nasileniem. Czasami jest łagodny i mija po kilku dniach, czasami jednak jest trudny do przejścia i trwający do kilku tygodni. Może przerodzić się w depresję. Dlatego wówczas warto o siebie zadbać, aby bardziej nie zachorować i aby lepiej tworzyć relację ze swoim maluchem.

 

 

 

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >