Jak wierzyć w siebie i nie odpuszczać?

Wraz z nadejściem wiosny w naszej głowie pojawia się zwykle wiele planów na przyszłość. Słoneczne dni sprawiają, że mamy więcej energii, ale, niestety, bardzo często sami siebie ograniczamy.

Zobaczmy, co możemy zrobić, aby żyło nam się łatwiej, aby bardziej konsekwentnie realizować swoje plany oraz nie porzucać postanowień i marzeń.

  • Przede wszystkim przyjrzyjmy się sobie, ale stańmy trochę z boku, postarajmy się wyciszyć emocje i popatrzeć na siebie czy na daną sytuację z perspektywy. Jest to bardzo dobre ćwiczenie, które powinniśmy wykonywać jak najczęściej, ponieważ pozwala odzyskać kontrolę nad rzeczywistością. Bardzo często jest bowiem tak, że oceniamy ją przez pryzmat swoich doświadczeń, a emocje, które się wtedy pojawiają, biorą się właśnie z owych doświadczeń, a nie z samej sytuacji. Dopiero perspektywa pozwala to zobaczyć.
  • Kontrolujmy swoje negatywne emocje – pamiętajmy, że nasze uczucia niekiedy zniekształcają rzeczywistość.
  • Jak najczęściej przyglądajmy się codzienności. Róbmy to z większą uwagą niż zazwyczaj. Pamiętajmy, że dzięki temu z czasem nabędziemy umiejętności odcinania się od trudnych sytuacji, które wcześniej wydawały się poza naszą kontrolą.
  • Starajmy się neutralnie podchodzić do faktów. To, że dzisiaj akurat źle się czuję albo nic mi się nie chce, nie oznacza, że w ogóle jestem leniwa. Po prostu dziś nie mam siły. Tylko tyle. Nie przypinajmy sobie etykietek, bo to bardzo ogranicza nas w działaniu. Koncentrujmy się na faktach.
  • Starajmy się polegać na sobie i naszych opiniach, ale przyglądajmy się również temu, co mówią inni. Nie traćmy wiary w swoje pomysły ani nie zużywajmy energii do przekonywania innych do swoich racji. Jeśli jestem pewna tego, co robię, nie potrzebuję aprobaty innych dla mojego wyboru, więc nie powinno mnie wyprowadzać z równowagi, że ktoś się ze mną nie zgadza. Nie mamy przecież wpływu na to, co mówią czy myślą inni, więc może nie ma sensu się tym denerwować?
  • Pamiętajmy, żeby nie zajmować się drobnostkami, ocenianiem i obgadywaniem. Stajemy się przez to zgorzkniali i zamiast koncentrować się na działaniu, ciągle zastanawimy się, co też mówią czy myślą o nas inni.
  • Skoncentrujmy się na sobie. Wsłuchajmy się w swoje potrzeby i znajdźmy metody ich realizacji.

Powyższe zasady sprawią, że staniemy się bardziej świadomi siebie, swoich potrzeb i celów. Dzięki temu będzie nam łatwiej wybrać kierunek działania i wytrwać w postanowieniu, a tym samym osiągnąć sukces.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >