Kiedy spada motywacja do odchudzania

Podczas diety bardzo często spada nam motywacja. Nie umiemy poradzić sobie ze spadkiem nastroju. Nie rzadko jest to powód do zaprzestania diety.

Co robić, aby nasz nastrój nie spadał i abyśmy nadal trwali w swoich postanowieniach?

  • Zakładajmy realne cele. Ważne również, aby były one mierzalne. Stosujmy metodę małych kroków, nie planujmy od razu. Niech na początek będzie to utrzymanie diety przez tydzień. To już sukces. Kolejny cel to strata kilograma, później dwóch i tak dalej.
  • Nagradzajmy się za każdy zrealizowany krok. Nagroda wpływa bardzo pozytywnie na naszą motywację. Niech będzie to poczucie satysfakcji, że mi się udało, może drobna przyjemność.
  • Pamiętajmy o regularnym odżywianiu się. Jedzenie pięciu posiłków dziennie pozwala uniknąć napadu głodu i tym samym nie będzie nas demotywować. Podobnie jest ze zdrowym jedzeniem. Po kilku dniach zaczynamy czuć się dobrze, bo robimy coś dobrego dla swojego zdrowia.
  • Spróbuj zamienić przymus na przyjemność. Może zdrowe jedzenie zmotywuje Cię do nauki gotowania, poznania nowych przepisów. Ćwiczenia nie muszą być jedynie przykrym obowiązkiem. Może warto znaleźć aktywność, która będzie dla Ciebie przyjemna, może warto wciągnąć w tę aktywność bliskich – wówczas stanie się ona okazją do spotkań towarzyskich i będzie przyjemnością?
  • Kiedy tylko czujesz, że spada Ci motywacja, spróbuj stosować techniki wizualizacji. Pomyśl o efektach, jakie możesz osiągnąć, jak utrzymasz swoje postanowienie.
  • Jeśli korzystasz z pakietów diety, możesz odezwać się do swojego anioła straża, który Cię zmotywuje. To bardzo pomaga.

Pamiętaj, że dobry nastrój jest bardzo pomocny podczas diety. Dbaj, więc o niego i nie daj się porwać spadkowi motywacji.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >