Lenistwo - czasami też go potrzebujemy

Przychodzą takie dni, kiedy budzimy się rano i zupełnie nic nam się nie chce. Często jest to sobota lub niedziela. Wówczas nie musimy iść do pracy, a nasz organizm sobie może na takie żądanie pozwolić. Planowaliśmy tyle spraw do zrobienia. Było sprzątanie, zakupy, jakieś gotowanie, a jeszcze mieliśmy odwiedzić znajomych. Niestety, zupełnie nie mamy sił.

Co wtedy robić?

Odpowiedź może Was trochę zaskoczyć, ale… pozwólmy sobie właśnie na takie jednodniowe lenistwo. To dobrze nam zrobi. Niestety, tylko wtedy, gdy damy sobie na nie przyzwolenie, a nie będziemy mieć wyrzutów sumienia, które nas zmęczą. Przecież nic się nie stanie, jak akurat danego dnia nie posprzątamy, a z przyjaciółmi spotkamy się następnego dnia. Sklepy teraz też są czynne codziennie, więc i zakupy nam nie uciekną. A jak pozwolimy sobie na dzień lenistwa, może okazać się, że taki dzień będzie miał na nas zbawienny wpływ – zregenerujemy siły. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ nasz organizm „mówi” nam, czego potrzebuje i jeśli go słuchamy, lepiej nam służy. Dlatego, jeśli pozwolimy sobie na jeden dzień lenistwa i nicnierobienia, może wyjść nam to jedynie na zdrowie. Oczywiście, rzecz tyczy się jednego dnia raz na jakiś czas, a nie codziennego słuchania lenia w nas. :-)

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >