Masaż odchudzający – hit czy kit?

Dieta, ćwiczenia, treningi, wyrzeczenia, do tego praca, obowiązki w domu... Gdzie w tym wszystkim znaleźć czas dla siebie? Idealnym rozwiązaniem jest masaż. Wiele salonów kosmetycznych, SPA czy stron internetowych oferuje masaż odchudzający. Myślisz pewnie: "Dlaczego by nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Schudnę, a przy okazji się zrelaksuję".

 

Masaż odchudzający – czy na pewno odchudza?

Niestety, masaż stricte odchudzający nie istnieje. Słowo "odchudzający" powinniśmy w tym momencie zamienić na "wspomagający odchudzanie". Wśród masażystów popularnym stwierdzeniem jest, iż masaż odchudzający odchudzić może, owszem, ale tylko masażystę. Nie jest bowiem możliwe, że praca rąk masażysty spali tkankę tłuszczową osoby poddającej się zabiegowi. Nie mniej jednak, wiele kobiet po takim masażu zauważa zmniejszenie obwodu różnych partii ciała. Z czego to wynika?

Na masaż składa się wiele technik i chwytów, a ich dobór zależy od charakteru masażu. Drenaż limfatyczny, będący składową popularnego masażu odchudzającego, polega na stosowaniu technik usprawniających krążenie limfy w organizmie. Może się to przyczyniać do zmniejszenia obrzęków limfatycznych lub po prostu równomiernie rozprowadzić limfę na danym odcinku, przez co obwód po masażu (szczególnie mowa tu o kończynach) może się nieznacznie zmniejszyć. Waga jednak stoi w miejscu, zatem efekt "odchudzania" jest tylko pozorny.

Odchudzanie jest bardzo złożonym procesem, w którym masaż może zajmować jedynie pewną część i pełni rolę wspomagającą. W połączeniu z odpowiednią dietą i wysiłkiem fizycznym (podobnie jak sauna) może pośrednio przyczynić się do utraty zbędnych kilogramów. Oprócz tego, z samego masażu płynie szereg korzyści.

Dlaczego warto?

  • Masaż ujędrnia skórę, sprawia, że staje się ona elastyczna.
  • Drenaż limfatyczny usprawnia krążenie limfy, działa detoksykująco.
  • Masaż pozytywnie wpływa na krążenie krwi, przez co wspomaga dostarczanie tlenu do tkanek i usuwanie z nich produkty przemiany materii.
  • Podczas masażu usuwany jest zrogowaciały naskórek, poprawia się też koloryt masowanego obszaru, wzrasta temperatura.
  • Masaż ma zbawienny wpływ na nadmiernie spięte mięśnie, dając im rozluźnienie, ale również może działać pobudzająco (np. masaż izometryczny).
  • Bardzo ważnym czynnikiem jest czynnik psychiczny – udowodniono, że masaż działa kojąco na nasze nerwy, pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego, odprężyć się i zrelaksować.

Wprawdzie masaż odchudzający jest "mitem", ale rodzajów masażu jest bardzo wiele i zdecydowanie warto włączyć go w szeregi odchudzającego arsenału: diety, aktywności fizycznej i pozytywnego myślenia. :) Nie czekaj, zacznij już od dziś, przejdź do zakładki w której możesz wykupić dietę w naszym serwisie!

http://potrafiszschudnac.pl/moje-konto/pakiet/

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >