Ćwiczenie na nogi i pośladki:  Wznos prostej nogi w bok

Pozostań w klęku podpartym.

Dłonie ułóż na podłodze równolegle do barków.

Napnij mięśnie brzucha, ściągnij łopatki w kolana oprzyj na macie.

Połóż lewy łokieć na macie (prawa ręka zostaje prosta).

Wybierz pakiet dietetyczny dla siebie 

Jednocześnie z wydechem unieś prawą nogę w górę w bok, nie tracąc przy tym kątów prostych w stawie kolanowym i skokowym. Stopę zostaw zadartą (palce skierowane w stronę piszczeli). Podczas podnoszenia nogi dodatkowo napnij mięśni pośladków.

Z wyczuciem opuść nogę, ale nie kładź kolana na macie. Następnie ponownie unieś nogę jak najwyżej w górę, w bok.

Progresja - pozycja wyjściowa w klęku podpartym. Lewy łokieć leży, praw ręka prosta, oparta na podłodze. Lewa noga ugięta, kolano leży na macie. Wyprostuj prawą nogę i oprzyj ją z boku tak, aby palce stopy znajdowały się na wysokości pępka. W tej pozycji, z wydechem, oderwij prostą nogę w górę. Postaraj się, aby odkładając nogę nie zrobić tego z wielkim „hukiem”, lecz delikatnie opuścić ją na matę i ponownie podnieść w górę.

Ćwiczenie w wersji podstawowej wykonaj przynajmniej w 3. seriach po 8-10 powtórzeń na jedną nogę. Progresja - 2 serie po 8 powtórzeń na jedną stronę.

Zobacz jak prawidłowo wykonać to ćwiczenie:

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >