Fitball – trening i zabawa z piłką

Fitball to rewelacyjna forma ćwiczeń ruchowych z wykorzystaniem dużej, elastycznej piłki stabilizacyjnej. Zajęcia z kolorową, dmuchaną piłką są świetną alternatywą dla wszystkich, którzy pragną połączyć aktywność fizyczną z dobrą zabawą.

 

Jeszcze kilka lat temu, gdy duża, gumowa piłka pojawiła się w ośrodkach rehabilitacyjnych, nikt nie przypuszczał, że zrewolucjonizuje ona również rynek fitness. Dziś, gdy wchodzimy do każdej siłowni czy klubu fitness, w oczy od razu rzucają się duże, kolorowe piłki poukładane na specjalnych stojakach i półkach. Korzystają z nich zarówno osoby ćwiczące samodzielnie, jak i instruktorzy fitness, prowadzący zajęcia grupowe. Piłkę wykorzystać można do ćwiczeń wzmacniających, rozciągających, jak i relaksacyjnych, a ćwiczyć z nią mogą osoby w każdym wieku i stopniu zaawansowania. To świetny przybór do ćwiczeń dla osób starszych, zawodowców, a nawet kobiet w ciąży. Krótko mówiąc, fitball to trening dla wszystkich, należnie od wieku i płci.

Podczas ćwiczeń z piłką, dzięki jej kulistemu kształtowi, zaangażowane są wszystkie główne grupy mięśniowe, przede wszystkim mięśnie brzucha. Spowodowane jest to ciągłą potrzebą zachowania równowagi i stabilizacji ciała. Trzymając mocno napięte mięśnie „centrum” podczas ćwiczeń, nie narazimy się na nieprzyjemny upadek.

Fitball - Twoje pierwsze kroki

Piłki stabilizacyjne wykonane są z wytrzymałego, elastycznego i hipoalergicznego tworzywa. Materiał ten jest mocny i może wytrzymać nacisk do 300. kg, więc nie ma obawy, że piłka pęknie podczas ćwiczeń. Bez problemu mogą na niej ćwiczyć osoby z nadwagą.

Piłkę zawsze należy dobrać odpowiednio do swojego wzrostu. Najłatwiej jest po prostu usiąść na niej i sprawdzić, czy nogi są ugięte w kolanach pod kątem 90⁰. Jeśli planujecie kupić dla siebie piłkę do ćwiczeń i nie wiecie, jaki rozmiar wybrać, powinniście kierować się następującym schematem:

- średnica piłki 55 cm dla wzrostu 151-165 cm  Fitball – trening i zabawa z piłka

- średnica piłki 65 cm dla wzrostu 166-180 cm 

 

 

Korzyści z treningu z piłką

 

- odciążenie kręgosłupa podczas ćwiczeń

- zwiększenie siły mięśni brzucha (oraz mięśni posturalnych)

- poprawa równowagi

- poprawa humoru – dzięki swoim kolorom i kształcie, piłka powoduje uśmiech na twarzy każdego ćwiczącego

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >