Popraw sobie humor ćwiczeniami!!!

Jesienna Chandra dopada prawie wszystkich. Lecz MAŁO KTO WIE, jak sobie z nią radzić. Oczywiście możesz siedzieć Pod kocem i zajadać się czekoladą przez następne miesiące chłodu i mroku, ale zdecydowanie lepiej ZROBISZ, gdy zwalczysz CHANDRĘ podwójną dawką ćwiczeń. Jakie aktywności będą najlepsze na poprawę nastroju? oto moje propozycje.

Umiarkowanie intensywne ćwiczenia są źródłem dobrej energii i pobudzają wydzielanie hormonów szczęścia. Na poprawę złego samopoczucia zaleca się zatem ćwiczenia aerobowe, jak również siłowe (w przypadku treningu siłowego trzeba ćwiczyć systematycznie przez dłuższy czas, by zaobserwować zmiany w sferze emocjonalnej).  Najlepiej więc trenować 2–3 razy w tygodniu i przeznaczać na ruch nie więcej niż godzinę, ponieważ dłuższy wysiłek fizyczny skutkuje nadmiernym zmęczeniem i ograniczeniem wpływu sportu na samopoczucie.

UDERZENIA W WOREK BOKSERSKI

Uderzenia w worek to jeden z najlepszych sposobów na rozładowanie napięcia oraz spalenie wielu zbędnych kalorii, a także poprawę kondycji fizycznej. Ćwiczenia z workiem bokserskim to też świetna praktyka w kontekście samoobrony. Jeżeli dobrze opanujemy podstawowe ciosy, z pewnością poczujemy się pewniej i bezpieczniej wracając po zmroku do domu.

Instruktorzy proponują uderzać w worek treningowy w dość szybkim tempie przez 30 do 60 sekund, po czym zrobić 30–90 sekund przerwy. Całość należy powtórzyć od 6 do 10 razy. O czym trzeba pamiętać, ćwicząc z workiem bokserskim? Istotne jest zabezpieczenie dłoni i prawidłowa technika uderzeń. Ciosy wyprowadzamy w pełnym zakresie ruchu, palce powinny być zgięte w pięść, a kciuk znajdować się na nich, a nie w środku dłoni.

TRENING Z PIŁKĄ LEKARSKĄ

Innym doskonałym sposobem na rozładowanie napięcia lub wyzbycie się gniewu jest trening z piłką lekarską. Jak ćwiczyć z tym przyborem? Możemy wykonywać rzuty piłką w przód i w tył, skoki z piłką lekarską lub rzuty z pozycji przysiadu. Jest to też idealny przybór do ćwiczeń w parach. Jeżeli więc nie lubisz ćwiczyć w pojedynkę a na trening wybierasz się z przyjaciółką lub chłopakiem, koniecznie dołączcie piłkę lekarską do waszego zestawu ćwiczeń.

BIEG NA BIEŻNI MECHANICZNEJ LUB ORBITREKU

Niezależnie od tego, jaki jest powód naszego złego samopoczucia, po uruchomieniu bieżni czy orbitreka i rozpoczęciu biegu z umiarkowaną prędkością, w rytm przygrywającej nam w słuchawkach ulubionej muzyki, szybko o nim zapomnimy.

Biegając na bieżni powinniśmy ustalić kilka dystansów do przebycia, a pomiędzy nimi odpoczywać przez 60 do 90 sekund. Cel to 6 do 10 krótkich biegów o różnej prędkości. Jeżeli wolimy ćwiczyć na orbitreku, znajdźmy w nim program do interwałów i postarajmy się ćwiczyć przez przynajmniej 45 minut.

 

Żródło: Fitness.wp.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >