Sekstrening :-)

Zastanawiasz się, czy można spalać kalorie, nie ruszając się z łóżka? Oczywiście, że tak. Wystarczy, że zaangażujesz do tego swojego partnera, dasz się ponieść wyobraźni, otworzysz się na nowe wyzwania, a kalorie będą „się wytapiać” w zawrotnym tempie.

Seks jest traktowany jak lekarstwo na wszystko. To dzięki niemu rozładujemy stres i napięcie, a nawet odmłodzimy się o kilka lat. Naukowcy prowadzący badania na całym świecie twierdzą zgodnie, że uprawiający seks kilka razy w tygodniu wyglądają i czują się młodziej niż ci, którzy stronią od łóżkowych igraszek. Seks jest również świetnym lekarstwem dla osób z chorym sercem. Badania dowodzą, że ci, którzy współżyją przynajmniej dwa razy w tygodniu, rzadziej skarżą się na problemy z krążeniem. Trzydziestominutowy stosunek można porównać do treningu cardio, wykonywanego na rowerku lub bieżni, podczas którego możemy spalić nawet 300 kcal (choć jak porównywać jazdę na rowerze z przyjemnościami w łóżku… :P).

Najważniejsze jest znalezienie zaangażowanego partnera. Jeśli razem postanowicie, że dziś wymieniacie trening w siłowni na ten „łóżkowy”, łącznie spalicie nawet nawet 600 kcal!

Od czego zacząć? Przede wszystkim od pocałunków! Podczas „gry wstępnej” możecie tracić od 3 do 12 kcal na minutę. Rachunek jest prosty (panie powinny być mi wdzięczne J ) – im dłuższa gra wstępna, tym więcej spalonych kalorii.

No dobrze, a co później? Później można dać się ponieść wyobraźni lub po prostu zajrzeć do Kamasutry. Przedstawione tam ilustracje podpowiedzą, jakie pozycje wybrać, by wzmocnić dane partie mięśni.

Poniżej kilka propozycji:

1. Trening brzucha DLA NIEJ, trening tułowia i ramion DLA NIEGO

Daj się unieść partnerowi i opleć go nogami w pasie. Trzymaj go nimi mocno i opuść tułów (zawiśniesz głową w dół). Podnoś się od czasu do czasu. Gdy będziesz na górze, partner podtrzyma cię rękoma, co wzmocni jego ramiona.

2. Trening brzucha DLA NIEGO, trening pośladków DLA NIEJ

Poproś partnera o położenie się na plecach. Usiądź na nim tyłem i wyprostuj nogi. Unoś biodra, przytrzymując się jedynie na rękach i stopach. Partner powinien unosić biodra jednocześnie z tobą w celu pogłębienia pchnięć. Ta pozycja zadziała na jego brzuch i twoje pośladki.

3. Trening ramion DLA NIEJ, trening rąk DLA NIEGO

Poproś partnera, aby przytrzymał ci nogi, a ty w tym czasie wykonaj stanie na rękach. Trzymając ręce na podłodze, opleć nogi wokół bioder partnera. Aby było wam wygodnie, partner musi zejść do półprzysiadu. Kochając się w tej pozycji przez 10 minut, możecie spalić nawet 70 kcal.

Jeżeli zupełnie nie macie ochoty na trening, zamieńcie zwykłe ćwiczenia cardio na realizację swoich łóżkowych fantazji. Zadziała równie skutecznie, a może nawet trwale przekona was do częstszego wysiłku fizycznego… ;)

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >