SUP

SUP, czyli Stand up paddle board swój początek zawdzięcza starożytnym kulturom rybackim Ameryki Południowej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Nowoczesny SUP wywodzi się z Waikiki Beach na Hawajach, skąd w 2000 roku Rick Thomas przywiózł go do Stanów Zjednoczonych i tam rozpowszechnił. To sport stosunkowo młody, który zyskuje swoich fanów na całym świecie. Na czym poleca i w czym tkwi jego urok?

Otóż SUP, to nic innego, jak stanie na specjalnej desce surfingowej, wraz z wiosłem przypominającym kajakowe. Pływanie w taki sposób wymaga dobrego balansu. Żeby ustrzec się kąpieli wodnej, należy odpowiednio napinać całe ciało, by móc utrzymać równowagę. Pływać można na falach, jak również na płaskiej tafli wody morza, jeziora czy rzeki. Innymi słowy, SUP można uprawiać wszędzie tam, gdzie jest dostęp do wody.

Stand up paddle board zyskało swoich zwolenników zwłaszcza wśród Yoginów na całym świecie. Yoga i inne ćwiczenia w takich okolicznościach przyrody, mogą być naprawdę głębokim przeżyciem. 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >