Zasady treningu wytrzymałościowego

Połącz siłownię z treningiem kardio!!!

  1. Ujemny bilans – dieta powinna być oparta na ujemnym bilansie kalorycznym. Co to oznacza? Mianowicie to, że codziennie należy jeść mniej niż tego potrzebuje organizm. Dzięki temu zmusisz go do czerpania energii z własnej tkanki tłuszczowej.
  2. Jedz tłuszcz – spożywaj tłuszcz, ale tylko ten dobry. Pomaga on bowiem spalać niechciany tłuszcz z organizmu. Jeżeli przestaniesz zaopatrywać organizm w zdrowe tłuszcze, jak te pochodzące z ryb, orzechów czy oliwy z oliwek, organizm zablokuje spalanie tłuszczu, który już nagromadziłeś!
  3. Unikaj cukrów prostych i węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym – odstaw słodkie bułeczki, biały makaron, batoniki i słodzone napoje. Postaw natomiast na węglowodany złożone, czyli ryż naturalny, razowy makaron czy razowe pieczywo, kaszę, owoce, warzywa. To są twoje źródła mocy!
  4. Skróć czas między seriami – twój trening powinien być intensywny, dlatego też trenuj z przerwami do 30 sekund miedzy seriami bądź wykonuj ćwiczenia jedno po drugim, a odpocznij dopiero po całej sekwencji.
  5. Węglowodany blokują spalanie tkanki tłuszczowej – jeśli zależy Ci na redukcji tłuszczu, zaraz po treningu wypij tylko białko, odczekaj 30 minut i spożyj pełnowartościowy posiłek. Nie ładuj w siebie od razu masy węgli! Węglowodany powodują wyrzut insuliny, czyli przeciwstawny hormon do hormonu wzrostu - somatotropiny, która nasila się po treningu i spala tłuszcz.
  6. Trenuj kardio – najlepsze warunki na spalanie tkanki tłuszczowej to warunki tlenowe, dlatego wskocz na rower lub zacznij biegać! Wykonuj trening o stałym tempie 50–60% tętna maksymalnego w ciągu 30-60 minut bądź zafunduj sobie treningowe piekło i porządny wyrzut adrenaliny, czyli tzw. interwały – przez 1 minutę biegnij na 80–90%, po czym odpoczywaj przez 1 minutę na poziomie 40–50%. Powtórz całość 15 razy. Uwierz, że to wystarczy.

 

Źródło: fitness.sport.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >