Herbatka z mniszka lekarskiego

O zaletach herbat wiemy już bardzo dużo. Z odchudzaniem nieodłącznie kojarzą nam się odmiany: czerwona, zielona, z ziół wspomagających przemianę materii…

Od dzisiaj do herbacianego menu powinniśmy włączyć również herbatkę z mniszka lekarskiego. W sklepach jest do kupienia w dwóch postaciach: korzenia i kwiatów.

Ich działanie nieco się różni, jednak ogólne właściwości mniszka są następujące:

oczyszcza wątrobę i nerki, wspomagając usuwanie toksyn z organizmu, co jest wskazane właśnie w przypadku odchudzania;

pomaga zredukować ilość zbędnych płynów w organizmie, dzięki czemu obniża ciśnienie, wspomaga walkę z cellulitem, redukuje opuchliznę;

reguluje wydzielanie żółci;

zwiększa ilość produkowanego moczu, ale nie powoduje wydalania potasu z organizmu, jak większość substancji moczopędnych.

Korzeń mniszka ma silne działanie antynowotworowe oraz pobudza układ odpornościowy. Kwiat reguluje wydzielanie hormonów, zaburzenia miesiączkowania, pomaga też w nieżytach gardła i górnych dróg oddechowych. Mniszka lekarskiego powinny unikać jedynie osoby z wrzodami żołądka, gdyż ta roślina podnosi poziom soków trawiennych. U alergików może natomiast spowodować wystąpienie alergii skórnej.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >