Jak pogodzić naszą dietę z wakacjami?

Mamy lato, dni są coraz cieplejsze, a my coraz chętniej wyjeżdżamy za miasto, urządzamy grilla z przyjaciółmi i relaksujemy się na świeżym powietrzu. Sprzyja to niezapomnianym chwilom, ale czy również zachowaniu szczuplej sylwetki?

Poniższe rady sprawią, że letnie wyjazdy nie będą skutkowały dodatkowymi kilogramami.

1. Przemyślmy zawczasu, co będziemy jeść. Dowiedzmy się, czy produkty, które są dla nas odpowiednie, znajdują się w menu. Zawsze możemy zabrać je ze sobą. Najlepiej unikać sytuacji, kiedy głodni rzucamy się na posiłki, które zaszkodzą naszej diecie.

2. Ustalmy również wcześniej, ile i co będziemy pić. Woda jest najtrafniejszym wyborem, na pewno nie powinniśmy pić soków, nektarów, gazowanych napoi dosładzanych. Jeżeli decydujemy się, że będziemy spożywać alkohol, to wcześniej ustalmy, ile go wypijemy. Nie należy przekraczać tej dawki. Najlepiej też odstawić piwo i drinki.

3. Nie korzystajmy z dodatków, takich jak pieczywo czy frytki.

4. Nie jedzmy słodyczy, najlepiej zrezygnować ze wszystkich zbędnych kalorii, a postawić na posiłki, które nie tylko są smaczne, lecz także zdrowe.

5. Sałatki są bardzo dobrym wyborem, ale także ich składowi powinniśmy sie przyjrzeć. Uważajmy na: dodatek majonezu, ciężkie sosy na bazie majonezu, grzanki podsmażane na tłuszczu. Najlepiej wybierać sałatki ze świeżych warzyw, możliwie najmniej przetworzonych, z dodatkiem oliwy i ziół. Smak można poprawiać octami, np. jabłkowym, balsamicznym.

6. Przede wszystkim jednak traktujmy takie wyjazdy jako szansę na odpoczynek od zgiełku miasta, możliwość poruszania się na świeżym powietrzu oraz spotkania z bliskimi. Nie zapominajmy, że to bardzo ważne elementy zdrowego stylu życia.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >