Kolorowa dieta

Kolorowa dieta

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ziemniaki zawierają dużą ilość skrobi, a np. marchewka karotenu?  Dlaczego burak jest czerwony, a pietruszka biało-szara?  Przecież wszystkie te warzywa są roślinami okopowymi i rosną w ziemi, więc dlaczego mają inny kolor? Skąd czerpią wszystkie składniki i dlaczego tak bardzo się różnią?

Wybierz pakiet dla siebie

Wyobraźcie sobie teraz, że każda marchewka czy ziemniak jest swoistym sitkiem, które różni się wielkością dziurek. Np. ziemniak przepuszcza z gleby składniki, które mogłyby dać mu pomarańczowy kolor, a zostawia te, które powodują, że jest bogaty w potas, magnez i witaminę C oraz posiada dużą ilość skrobi. Taka marchew za to ma inny rozmiar dziur i przepuszcza substancje, które budują magazyn skrobi, ale za to zatrzymuje te, które budują ß-karoten.

Przykład ten ma pokazać, iż im bardziej nasza dieta jest zróżnicowana, tym bardziej jest bogata w składniki minerale i witaminy, a to oznacza, że kolor ma znaczenie. 

salatka

Im bardziej kolorowo jadasz, tym szybciej z wagi spadasz.

A taki tam rymek powstał;) Dzięki temu nie składujesz składników, tylko od razu je spalasz lub wykorzystujesz w codziennym funkcjonowaniu organizmu. Zamiast gadać, przejdźmy do rzeczy! Dlatego też nie będę Was zawsze zarzucał zdrowymi przepisami z warzyw, coby was nie utopić w warzywach, ale pierwszy cykl przepisów i wątków poświęcę cudownej rzeczy, jaką jest smak . Sprzedam Wam smak, w którym tłuszcz nie walczy z witaminami i gdzie potrawa ma sens dla naszego organizmu! Daje mu siłę i poczucie wartości danego posiłku. Więc czytajcie, bo mam nadzieję, że to, co trafi na łamy naszego portalu, będzie ciekawe i nada sens Waszej diecie! 

A dieta to nie tylko odchudzanie, to codzienny rytm Waszych posiłków, zaczynając od ich jakości kończąc na regularności ich spożywania.

 

SPRAWDZONE SUPLEMENTY NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI ZNAJDZIECIE TU - link

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >