Sport? Naprawdę warto!

Sport działa na wszystko!

Każdy z nas, kiedy zbliżają się wakacje, myśli stając przed lustrem „czas wziąć się za siebie” lub „ zacznę uprawiać sport!”. Naszą główną motywacją do podjęcia aktywności fizycznej staje się chęć zdobycia wymarzonej sylwetki. Jednak potrzeb, które możemy zaspokoić dzięki uprawianiu sportu, jest zdecydowanie więcej.

Sport może mieć pozytywny wpływ na wiele aspektów Twojego życia, zarówno społecznych jak i fizjologicznych. Poprzez aktywność fizyczną rozładujesz stres, zredukujesz przeciążenia psychiczne i masz szansę zawrzeć nowe znajomości w grupach treningowych czy klubach fitness. Nauczysz się również zasad „fair play” i działania w drużynie. Z drugiej strony, poprawią się stan Twojego zdrowia i kondycja. Sport pozwoli Ci usprawnić koordynację nerwowo-mięśniową, obniżyć tempo bicia serca i zwiększyć pojemność płuc.

Wybierz pakiet dietetyczny dla siebie

Sport = odpowiedź na Twoje potrzeby

Motywację do tego, żeby rozpocząć uprawianie sportu, każdy z nas ma inną. Co ważne, różne formy aktywności fizycznej mogą zaspokoić wiele Twoich  potrzeb, nie tylko związanych z prawidłowym funkcjonowaniem naszego organizmu. Przede wszystkim ze sportu możesz czerpać radość. W trakcie np. zajęć Zumby możesz świetnie się bawić, a jednocześnie kształtować sylwetkę i zdobywać umiejętności, które mogą okazać się przydatne na weselu czy zabawie w klubie. 

Każdy wie, jak po stresującym dniu w szkole czy w pracy, często zdarza się, że stres odreagowuje się w domu, przenosząc negatywne emocje na najbliższych. Sport, taki jak squash czy bieganie, pozwoli Ci rozładować to napięcie, „wyżyć się” ruchowo. Pomoże Ci  uporządkować myśli, dokonać analizy zdarzeń i ich konstruktywnej oceny.  Zobacz, jak dużo może zyskać Twoje życie prywatne, jeżeli swoje niepowodzenia będziesz odreagowywać w sposób, który niesie ze sobą jeszcze wiele innych korzyści!

Rano, pewnie tak jak i każdemu z nas, ciężko jest Ci wstać albo podczas pracy odczuwasz nagły przypływ senności. Spróbuj, zamiast wypić kolejną kawę,  wstać piętnaście minut wcześniej lub zrobić sobie przerwę w pracy, podczas której wykonasz ulubioną aktywność fizyczną. Może to być bieg albo jakiś zestaw ćwiczeń. Sport w sposób naturalny pozwala osiągnąć optymalny poziom pobudzenia. Każdy przeżywa chwile, podczas których traci pewność siebie i wiarę we własne możliwości.

Dzięki aktywności fizycznej możesz w prosty sposób zaspokoić potrzebę odczuwania własnej wartości. Pomyśl, że jeżeli jednego dnia dałaś radę biegać o pięć minut dłużej, mimo ogromnego zmęczenia, to następnego dnia znajdziesz siłę, żeby pokonać codzienne trudności. Przecież skoro dałaś radę podczas biegu to i dasz radę podczas prezentacji, trudnego spotkania czy egzaminu!

Co z tą radością?

Pamiętaj, że sport to nie obowiązek tylko źródło Twojej radości. Przyjemność, którą czerpiesz  z uprawiania sportu jest związana z Twoją motywacją wewnętrzną. Może być ona oparta na porównywaniu siebie ze swoimi ideałami czy zadowoleniu z realizacji wyznaczonych sobie celów i obserwacji własnego rozwoju.

Pomyśl też o satysfakcji, jaką możesz zdobyć poprzez start w maratonie czy wzięcie udziału w amatorskich rozgrywkach w siatkówkę, podczas których możesz być dumna z nabytych podczas treningów umiejętności czy  kondycji.  Jednak przyjemność wynikająca z uprawiania sportu może płynąć też z poczucia przynależności do danej grupy treningowej np. trenującej do startu w triathlonie. Pomyśl, jak bardzo Cię to wyróżnia i dzięki współpracy z innymi dążysz do swojego celu, masz szansę na realizację swoich marzeń, jednocześnie zyskując nowych przyjaciół, zainteresowanie, dobre samopoczucie i zgrabną sylwetkę!!!

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >