W grupie raźniej, czyli jak zamienić trening na wydarzenie towarzyskie!

Kiedy postanawiasz zacząć ćwiczyć, początkowo jesteś pełna motywacji. Źródła motywacji do rozpoczęcia treningu są różne. Może to być chęć zdobycia upragnionej sylwetki , artykuł mówiący o możliwościach treningowych czy rady przyjaciółki.

Udaje Ci się wybrać na pierwszy, drugi i kolejny trening, ale przychodzi moment, kiedy budzisz się rano i myślisz „poćwiczę wieczorem”, wieczorem brakuje czasu i z każdym następnym dniem coraz trudniej jest Ci wrócić do ćwiczeń. Jednym ze sposobów na przezwyciężenie kryzysu jest zamiana treningu indywidualnego, w trening grupowy, a nawet wydarzenie towarzyskie.

Wybierz pakiet dietetyczny dla siebie

Zacznij od rozmowy z przyjaciółkami. Może któraś z nich też chce zacząć ćwiczyć, ale brakuje jej motywacji, żeby rozpocząć działania? Umówcie się razem na próbny trening na siłowni. To nic nie kosztuje, a trener personalny pokaże Wam najlepsze ćwiczenia czy omówi rodzaje zajęć fitness. Uczyńcie ze wspólnych treningów okazje do spotkań towarzyskich. Przecież tak trudno znaleźć czas na pogawędki przy kawie, a przy dodatkowej motywacji może stać się to łatwiejsze.

Pamiętaj również, że najlepszą motywacją podczas treningu jest obecność widowni. Kiedy masz ochotę się poddać, a spojrzysz na ćwiczącą obok przyjaciółkę, która uśmiechnie się do Ciebie i powie kilka słów wsparcia, od razu pomyślisz „dam radę, zostało już tylko kilka powtórzeń”, a po zakończeniu ćwiczeń wzrośnie Twoje zadowolenie i duma z tego, że udało Ci się wykonać całą serię. Taki sam proces może mieć miejsce w przypadku porannych ćwiczeń na powietrzu, kiedy masz ochotę jeszcze trochę pospać, ale telefon przyjaciółki z pytaniem: „Jak tam? Biegamy?”, sprawia, że odpowiadasz: „Tak, pewnie!” i z radością wstajesz z łóżka, a cały dzień towarzyszy Ci myśl i poczucie, że rano dałaś radę, że się nie poddałaś !

Jeżeli nie masz możliwości ćwiczeń razem z przyjaciółką czy kolegą, starannie wybierz miejsce, w którym będziesz uprawiać jogging czy nordic walking. W każdym mieście są parki czy trasy, na których spotykają się biegacze. Widok biegnących obok Ciebie osób będzie dodatkowo Cię motywował i wspierał w dążeniu do celów. Gdy ktoś patrzy i możesz się do kogoś porównać, znajdujesz dodatkowe siły, by pobiec dalej, mocniej jednocześnie zachowując poprawną technikę.  Na określonych trasach łatwiej będzie Ci także obserwować swoje postępy. 

Istnieją również inne możliwości odbywania grupowego treningu, oparte na wirtualnej wymianie sprawozdań z odbytych treningów. W internetowych grupach wsparcia możesz poczytać o postępach innych, zobaczyć, jak ćwiczą i w jaki sposób się odżywiają. Zawsze możesz także liczyć na garść motywacji od innych i poczuć, że nie tylko Ty jesteś na początku drogi!

Kolejnym sposobem na zabicie samotności podczas treningów są aplikację komórkowe powiązane z portalami społecznościowymi, takimi jak Facebook. Twoje aktywności będą publikowane na Twojej osi czasu, dzięki czemu Twoi znajomi będą mieć możliwość, by na bieżąco śledzić Twoje postępy i mobilizować Cię do dalszych ćwiczeń.

Również na fan-pagu naszej strony na Facebooku potrafiszschudnac.pl czekamy na Twoje pytania, zdjęcia Twojej metamorfozy czy sprawozdania z Twoich postępów. Pamiętaj, że w razie wątpliwości co do wykonywanych ćwiczeń czy braku pomysłu na aktywności, które urozmaicą Twój trening, możesz zadać pytanie naszym ekspertom.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >