Kolejny film >

Ćwiczenia na brzuch - Dłonie do kostek

To ćwiczenie możesz wykonywać z niewielkimi ciężarkami na nogach. W leżeniu na plecach unosimy nogi ugięte w kolanach pod kątem 90 stopni. Kolana mają być na wysokości bioder, łydki równolegle do podłogi, zaś palce stóp muszą być skierowane w stronę piszczeli.

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa, jak zwykle, przylega do podłoża. Opieramy ręce za głową, łokcie rozkładamy szeroko - z daleka od uszu. Bierzemy głęboki wdech, następnie przy wydechu kierujemy łokieć po skosie w kierunku kolana. Nie odrywamy kolan od siebie, zostawiamy je cały czas w jednej pozycji. Łopatka i barki odrywają się od podłogi. Broda ma być odklejona od klatki piersiowej. Wykonując wdech, wracamy do leżenia tyłem z rękoma za głową.

Podczas kolejnego wydechu powtarzamy tę czynność na drugą stronę.

Wariant II: Podczas wydechu kierujemy prawy łokieć w stronę lewego kolana, jednocześnie płynnym ruchem prowadząc prawą nogę w górę w przód. Wraz z wdechem wracamy do pozycji wyjściowej z nogami ugiętymi – kąt 90 stopni.

Wariant III: Jeśli już poradzimy sobie z tą wersją ćwiczenia, postarajmy się wykonać to samo z wyprostem nogi w przód - tak, aby pięta nogi prostej została nad podłogą.

Minimum 3 serie po 10–12 powtórzeń na jedną stronę.

Główne grupy mięśniowe – grupa mięśni brzucha, czworogłowy uda.

Zobacz więcej filmów >

Jeśli potrzebujesz ćwiczeń bardziej dostosowanych do Twoich wymagań lub stanu zdrowia, napisz bezpośrednio do Izy Tyszki, naszej instruktorki fitness