Kolejny film >

Ćwiczenia na nogi i pośladki - Unoszenie kolana w górę

Ćwiczenie wzmacniające mięśnie nóg i pośladków. Ustawiamy stopy szerokość bioder. Napinamy brzuch, ściągamy łopatki, ręce opieramy na biodrach.

Wariant I

Przenosimy ciężar ciała na prawą nogę, jednocześnie uginając ją lekko w stawie kolanowym. Unosimy lewą zgiętą nogę w górę do przodu tak, aby kolano pociągnąć nad linię bioder. Stopa nogi, którą podnosimy musi być zadarta (palce skierowane w stronę piszczeli). Odstawiając nogę pamiętajmy, aby nie dotknąć podłogi. Staramy się utrzymać równowagę. Nie przekręcamy tułowia na boki.

Minimum  3 serie po 10-12 powtórzeń na jedną nogę.

Wariant II

Podnosimy do przodu nogę ugiętą w stawie kolanowym, mocno napinając mięśnie brzucha, prostujemy plecy. Ręce łączymy przed sobą na wysokości brzucha. Z wydechem przenosimy nogę ugiętą w bok (w prawo) i jednocześnie kierujemy ręce w przeciwnym kierunku (w lewo). Pomoże to utrzymać równowagę. Biorąc wdech, wracamy nogą i rękoma do przodu.

Minimum  3 serie po 10-12 powtórzeń na jedną nogę.

Główne grupy mięśniowe – grupa mięśni nóg (przywodziciele) i pośladków.

Zobacz więcej filmów >

Jeśli potrzebujesz ćwiczeń bardziej dostosowanych do Twoich wymagań lub stanu zdrowia, napisz bezpośrednio do Izy Tyszki, naszej instruktorki fitness