Kolejny film >

Ćwiczenia na nogi i pośladki - Wznos nogi prostej i ugiętej w bok

Ćwiczenie wzmacniające mięśnie nóg i pośladków. Jesteśmy w klęku podpartym. Dłonie układamy na podłożu równolegle do barków. Napinamy mięśnie brzucha, ściągamy łopatki, a kolana opieramy na macie. Kładziemy lewy łokieć na macie (prawa ręka zostaje prosta). Jednocześnie z wydechem unosimy prawą nogę w górę w bok, nie tracąc przy tym kątów prostych w stawie kolanowym i skokowym. Stopę zostawiamy zadartą (palce skierowane w stronę piszczeli). Podczas podnoszenia nogi dodatkowo napinamy mięśni pośladków.

Z wyczuciem opuszczamy nogę, ale nie kładziemy kolana na macie. Następnie ponownie unosimy nogę jak najwyżej w górę, w bok.

Wariant II

Pozycja wyjściowa w klęku podpartym. Lewy łokieć leży, praw ręka prosta, oparta na podłodze. Lewa noga ugięta, kolano leży na macie. Prostujemy prawą nogę i opieramy ją z boku tak, aby palce stopy znajdowały się na wysokości pępka. W tej pozycji, z wydechem, odrywamy prostą nogę w górę. Starajmy się, aby odkładając nogę nie zrobić tego z wielkim „hukiem”, lecz delikatnie opuścić ją na matę i ponownie podnieść w górę.

Ćwiczenie w wersji podstawowej wykonujemy przynajmniej w 3 seriach po 8-10 powtórzeń na jedną nogę.

Wariant II - 2 serie po 8 powtórzeń na jedną stronę.

Główne grupy mięśniowe – grupa mięśni nóg i pośladków.

Zobacz więcej filmów >

Jeśli potrzebujesz ćwiczeń bardziej dostosowanych do Twoich wymagań lub stanu zdrowia, napisz bezpośrednio do Izy Tyszki, naszej instruktorki fitness