Kolejny film >

Serie ćwiczeń - TABATA lepsza niż poranna kawa

Jeśli wstając rano czujesz się kompletnie bez sił, a Twoja pierwsza myśl prowadzi Cię do ekspresu z kawą – pora zmienić nawyki! Nic tak nie pobudza do życia, jak poranna dawka ruchu. Spokojnie! Nikt tu nie mówi o wstawaniu przed 5.00 i godzinnym bieganiu, wystarczą ci 4 minuty. Chyba tyle jesteś w stanie poświęcić biorąc pod uwagę, że nie będziesz czekać, aż kawa się zaparzy…?


Tabata to krótkie ćwiczenia, wykonywane z maksymalnym zaangażowaniem. Jedno ćwiczenie należy wykonywać przez 20 sekund z 10 sekundowymi przerwami - i tak 8 cykli. Prosta matematyka – taki trening trwa tylko 4 minuty, jest świetnym rozwiązaniem na poranną bezsilność, a przy okazji podkręca metabolizm i już od rana spalasz kalorie.


Wystarczy, że w widocznym miejscu przygotujesz sobie stoper lub zainstalujesz w smartfonie aplikację, która odmierzy ci czas oraz wybierzesz ćwiczenie, którym zajmiesz się przez najbliższe 4 minuty. Najlepiej, jeśli będą to ćwiczenia angażujące wiele grup mięśniowych, takie jak np. burpees, lecz bez problemu możesz wykonać inne zadania.


Ten film przedstawia kilka propozycji, jakie Iza Tyszka prezentuje w pięknych, "egzotycznych okolicznościach przyrody". Każdego dnia wybierz inne ćwiczenie - i wykonuj zgodnie ze schematem.


Ćwiczenia z filmu:
- pajacyki
- przeskoki w bok
- bieg w miejscu z wysokim unoszenie kolan
- boczne przeskoki obunóż
- bieg z wysokim unoszeniem kolan na boki ( kolana dotykają do dłoni).

Zobacz więcej filmów >

Jeśli potrzebujesz ćwiczeń bardziej dostosowanych do Twoich wymagań lub stanu zdrowia, napisz bezpośrednio do Izy Tyszki, naszej instruktorki fitness