Indoor Triathlon 3.0

Imponują ci zawodnicy startujący w triathlonie? Chcesz choć trochę poczuć się jak oni i spróbować ostrego treningu, niestety nie masz dostępu do akwenu lub pływalni? Nie ma problemu. Jeśli chodzisz na siłownię, możesz spróbować wykonać taki trening właśnie tam!

 

Triathlon to coraz popularniejsza forma aktywności fizycznej, którą interesują się nie tylko zawodowi biegacze, lecz także amatorzy. Wiele osób chce uprawiać tę dyscyplinę sportu i sprawdzić się w trzech konkurencjach, które łączy ze sobą triathlon – pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu. Stąd pomysł na Indoor Triatlon 3.0, nowy wymiar zajęć grupowych.

Zajęcia Indoor Triathlon 3.0 to połączenie ćwiczeń na trzech urządzeniach dostępnych w siłowniach: rowerach stacjonarnych, KRANKcycle lub ergowiosłach oraz bieżniach. Każde z urządzeń może się sprawdzić osobno, ale dopiero w połączeniu zyskują prawdziwą jakość i dają poczuć, jak naprawdę wygląda trening triathlonisty.

Indoor Triathlon może być nową formą zajęć grupowych, przy czym wymaga nakładów inwestycyjnych, gdyż potrzebny jest odpowiedni, wyżej wspomniany sprzęt. Podczas treningu ważna jest zmiana pracy odpowiednich grup mięśniowych, aby przybliżyć się do prawdziwego treningu triathlonistów.

Metoda ta sprawdzi się najlepiej w okresie zimowym, gdy niesprzyjające warunki pogodowe często determinują nas do ograniczenia lub zaprzestania aktywności fizycznej na zewnątrz.

Główną istotą treningu są interwały, czyli krótkie, ale niezwykle intensywne ćwiczenia, które przeplatane są krótkim i aktywnym wypoczynkiem. To pozwala zaangażować wszystkie partie mięśni, skutecznie pobudza metabolizm, a także zwiększa efektywność spalania tkanki tłuszczowej. Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki , po której przechodzi się na wioślarza lub urządzenie KRANKcycle (połączenie ergonomicznego siodełka z kołem oraz dwoma uchwytami z korbką, którą kreci się w przód lub tył). Ta część ma charakter sprawnościowo- wytrzymałościowy i jest nastawiona na pracę górnej części ciała. Następnie przechodzi się do jazdy na rowerze stacjonarnym zgodnie z koncepcją Indoor Cyclingu – jazda przy akompaniamencie muzyki i pod wodzą instruktora. Całość kończy marsz lub bieg na bieżni mechanicznej.

Zobacz film z zajęć: https://vimeo.com/68072126

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >