Przebiec Amerykę? Tak, to możliwe!

Agnieszka Rogulska-Słomińska i jej mąż Piotr Słomiński, połączyli pasję do sportu z zamiłowaniem do zwiedzania i... przebiegli Amerykę. Było to największe biegowe i podróżnicze doświadczenie w dotychczasowym życiu tej pary.

Małżeństwo Słomińskich z Olsztyna wzięło udział w obozie biegowym na terenie Stanów Zjednoczonych. Obóz trwał 2 tygodnie. W tym czasie para przebiegła (czasem szybko maszerowała) prawie 160 kilometrów. Większą część odcinków biegu odbywało się na wysokości powyżej 2 tysięcy, a niektóre z nich nawet na 4 tysiącach metrów nad poziomem morza.

Uczestnikami takiego wyjazdu sportowego mogły zostać osoby z doświadczeniem biegowym, które w tempie 6:30 minut na kilometr, przebiegały trasę o długości 10 kilometrów. Agnieszka Rogulska-Słomińska biega od dawna — zarówno po asfalcie, jak i po górskich szlakach. 

Ma na swoim koncie kilka startów w biegach ulicznych (na przykład Maratonie Toruńskim z 2014 roku), natomiast jej ulubionym dystansem jest półmaraton.

W trakcie 14-dniowego pobytu w Stanach Zjednoczonych, 13 osób z całej Polski poznawało nowe miejsca w ulubionej formie — podczas biegania. W tym czasie odwiedzili stan Kalifornia, Utah, Arizona, Nevada i Kolorado.

Do poszczególnych punktów przemieszczali się samochodem, a po dotarciu na miejsce, biegali w lokalnych parkach narodowych. Była to okazja do zobaczenia m.in. Wielkiego Kanionu czy Rocky Mountain National Park w Górach Skalistych.

Na co dzień Agnieszka Rogulska-Słomińska pracuje jako nauczycielka historii w olsztyńskiej szkole podstawowej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku wychowanie fizyczne. Dzięki kursom organizuje aktywny wypoczynek dla osób z różnych grup wiekowych. Ponadto jest instruktorem pływania, siatkówki i narciarstwa zjazdowego.

Nic, tylko brać przykład z pani Agnieszki! Może to dobry pomysł na kolejne wakacje? Czasu jest sporo, więc jeśli zaczniesz biegać już dziś, spokojnie zdążysz się do tego przygotować :)

Żródło: fitness.wp.pl

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >