Slackline – trening równowagi na linie

Jeśli potrzebujesz wyzwań i popularne treningi ogólnorozwojowe nie dają ci satysfakcj,i wypróbuj trening równowagi na linie.

Slackline polega na balansowaniu na dynamicznej taśmie umieszczonej między dwoma stałymi punktami. Taśmy charakteryzują się wyjątkową sprężystością, umożliwiając tym samym wykonywanie różnych figur i akrobacji. Na pierwszy rzut oka Slackline przypomina znane nam z cyrku  chodzenie po linie. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Liny przeznaczone do chodzenia są bardzo mocno napięte, co eliminuje wszystkie boczne i pionowe wychylenia, w Slackline natomiast takich ruchów nie brakuje. Im więcej dziwnych i urozmaiconych akrobacji, tym lepiej.

Wyróżniamy trzy odmiany Slackline: Trickline, Longline i Highline.

„Slackline, choć zaliczany do sportów ekstremalnych, skierowany jest do wszystkich osób – niezależnie od wieku czy płci. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by zarówno dziecko, jak i osoba w podeszłym wieku próbowali swoich sił na taśmie. Jest to aktywność doskonale rozwijająca równowagę, koordynację, orientację przestrzenną, pomagająca w pracy nad cierpliwością i wytrwałością. Podczas treningu pracują właściwie wszystkie mięśnie ludzkiego ciała, dlatego sport ten jest jedną z najbardziej wszechstronnie rozwijających się form aktywności ruchowej”.

Źródło: http://www.fpinka.pl

 

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >