Naturalnie walczymy z infekcjami!

Jesień, za chwilę zima. Jest to czas sprzyjający przeziębieniom, infekcjom górnych dróg oddechowych. Katar, kaszel, ból gardła, infekcje i schorzenia skutecznie uprzykrzają nam życie

Już od 5000 lat temu Dalekowschodnia medycyna Ajurwedyjska stosuje doskonałe, naturalne remedium na oczyszczenie zatok, zdrowe gardło, gładką skórę i totalną detoksykację organizmu - to fantastyczne właściwości... ssania oleju.

Współcześnie, metodę tę propaguje ukraiński lekarz dr Karach. Ssanie oleju zostało opisane również przez Michała Tombaka w książce pt:„ Droga do zdrowia”. Metoda ta znana i wciąż powszechnie używana jest na wschodnich krańcach Europy i dalej na wschód, gdzie bardzo poważnie podchodzi się do medycyny naturalnej.
 
Jak podaje współczesny mistrz Ajurwedy Deepak Chopra, płukanie ust olejem jest tylko jednym, małym, ale ważnym elementem tego wspaniałego systemu naturalnej medycyny. Regularne płukanie ust olejem daje nam zdrowie, wzrost energii i oczyszczenie. Jest bardzo silną i skuteczną detoksykacją. Podczas normalnego mycia zębów szczoteczką i pastą, tylko 60 procent ich powierzchni jest czyszczona, natomiast jama ustna odkażona zostaje jedynie w 10 procentach. Według medycyny Ajurwedyjskiej, stanowi ona pierwotne źródło rozwoju chorób narządów wewnętrznych.
W naszej jamie ustnej bytują miliony bakterii, wirusów, grzybów i innych drobnoustrojów, takich jak
drożdżaki Candida, czy Streptococcus, które są odpowiedzialne za choroby dziąseł, czy próchnicę
zębów. Nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę z tego, że dolegliwości zębów i dziąseł wpływają na
funkcjonowanie i stan zdrowia narządów wewnętrznych i wywołują wiele chorób, takich jak np. zapalenie stawów, choroby serca, czy łuszczyca. Bardzo dobre rezultaty poprawy stanu zdrowia można uzyskać stosując metodę płukania ust olejem przy takich schorzeniach jak m. in. wszelkich przeziębieniach i infekcjach górnych dróg oddechowych, katarze, kaszlu, zapaleniu oskrzeli, bólu gardła, zapaleniu zatok i ucha, próchnicy i krwawieniu dziąseł, anemii, problemach skórnych np. egzemie, w chorobach układu pokarmowego np. w problemach z żołądkiem, jelitami, przy chorobie stawów, lub w leczeniu zapalenia żył a nawet przy nowotworach i innych.
 
Olej, który przesuwany jest po ściankach jamy ustnej i przeciskany przez zęby, doskonale pochłania
toksyny, zapobiegając rozwojowi wielu chorób. Podczas tego zabiegu powstaje płyn. który jest mieszanką wody, śliny, elektrolitów, enzymów trawiennych i obecnych w jamie ustnej substancji przeciwbakteryjnych, przeciwgrzybicznych i przeciwwirusowych. Ślina jest polarna i przyciąga polarne cząsteczki. Powstaje mieszanina, która oczyszcza usta i organizm z toksyn i innych szkodliwych substancji. Bakterie zostają pokryte oleistą membraną, z której nie mogą się uwolnić. Usuwamy je podczas wypluwania oleju. Woda podczas mycia zębów w ten sposób niestety tak nie działa. Metoda jest absolutnie bezpieczna i może być stosowana przez każdego, niezależnie od wieku i stanu zdrowia. Ważne jest to, by oleju absolutnie nie połykać. Zmieszany z substancjami toksycznymi jest niebezpieczny dla naszego organizmu. By osiągnąć pożądane efekty lecznicze trzeba ssać olej przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. Już po pierwszym zabiegu odczuwamy niesamowitą czystość i gładkość zębów, które po dłuższym czasie staną się bielsze, widzimy poprawę w przypadku bólu gardła, katarze czy kaszlu. To działa, a nie boli, nie jest nieprzyjemne, nie przekracza możliwości finansowych, nie zabiera czasu (podczas płukania ust można robić inne rzeczy!)
 
Trzeba tylko chcieć i spróbować!
Kuracja ta przynosi niesamowite efekty dla naszego zdrowia, jeśli wykonywana jest regularnie.
Zobaczysz jak kapitalnie wzmocni się układ limfatyczny oraz immunologiczny, jak poprawi się jakość snu i wypoczynku.
W Ajurwedzie do zabiegu oczyszczania wykorzystuje się ekologiczny, nierafinowany olej sezamowy lub
kokosowy, które są cenione ze względu na działanie oczyszczające, rozgrzewające, nawilżające i
przeciwzapalne, przeciwbakteryjne. Ukraiński dr Karach poleca również ekologiczny, nierafinowany olej
słonecznikowy. Olej kokosowy ma konsystencję stałą, w ustach jednak rozpuszcza się natychmiast.
 
Jak i kiedy płukać usta olejem?
 
Rano, na czczo, zaraz po przebudzeniu i ewentualnie drugi raz
wieczorem przed snem (po upływie 3-4 godzin od ostatniego posiłku)płukać jamę ustną 1 łyżką oleju przez 20 - 25 minut. Olej powinien oczyścić każdy zakątek, łącznie z gardłem i migdałkami. Olej należy ssać lekko, bez wysiłku, przeciskając przez zęby. Pamiętaj, że absolutnie nie wolno go połykać! Zebrane są w nim wszystkie bakterie i toksyny, których w momencie płukania chcemy się pozbyć. Trzeba je wypluć do toalety, a zęby i język dobrze wypłukać i wyszorować pastą do zębów (oczywiście polecam naturalną, bez fluoru).
 
I co Wy na to?
 
Metoda całkiem przyjemna, bezbolesna, niezwykle skuteczna, naturalna i tania. Zachęcam do
spróbowania i wytrwałości w stosowaniu. Warto rano wstać 20 min wcześniej.

Nie ma dwóch takich samych osób, dlatego nie może być dwóch takich samych diet. U nas każda dieta jest inna, dopasowana do Twoich potrzeb, preferencji oraz wykluczeń. Odchudzamy po ludzku. Dostaniesz dietę i opiekę ekspertów.

Sprawdź >